Apple’ın giyilebilir teknolojik ürünlerinin en başarılı olduğu akıllı saatlerinin yeni versiyonu hakkında ortaya yeni bilgiler çıktı. Bu yılın sonbahar aylarında tanıtılması beklenen Apple Watch 7 ’nin yeniliklerini Bloomberg analisti Mark Gurman aktardı. 

Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi Apple’ın beklenen yeni akıllı saatleri hakkında ortaya yeni bilgiler çıktı. Bloomberg’ün güvenilir analisti Mark Gurman’ın aktardığı bilgiler Apple Watch 7 almayı planlayan tüketiciler için bazı önemli bilgileri gözler önüne seriyor. 

Apple Watch 7, kan şekeri ölçümü yapmayacak

Aktarılan detaylara göre, Apple yeni nesil Apple Watch modelinde daha önce sızdırılan bilgilerden farklı olarak kan şekeri seviyesini ölçme özelliğine sahip olmayacak. Şirketin kan şekeri ölçümü özelliği barındıran yeni Apple Wtach’u 2022 yılında piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor. Sebebinin ise, bu tarz bir teknolojinin henüz istenilen seviyede olmadığı olarak aktarılıyor. 

Apple Watch 7’nin çok daha ince bir cam ile geleceğini belirten Mark Gurman, bunun kullanıcılara daha hızlı yanıt verme imkanı sunacağını söylüyor. Ayrıca ekranın daha ince bir cam ile gelmesi elbette ki daha iyi görünürlük ve parlaklık da sunacağı anlamına da geliyor. 

Daha büyük bir pil kapasitesi

Yeni nesil akıllı saatin, selefi Apple Watch 6’tan biraz daha kalın olacağı ve bunun da pil iyileştirmesinden ötürü gerçekleşeceği detaylar arasında yer alıyor. Bu bağlamda Apple Watch kullanıcılarının sıklıkla şikayet ettiği pil sorunu muhtemelen Apple Watch 7 ile birlikte düzelebilir. 

Daha ince ekran, daha yüksek pil kapasitesinin yanı sıra ortaya çıkan sızıntılar Apple Watch 7’nin yeni bir işlemci kullanacağını da ortaya koyuyor. Bu bağlamda S7 işlemci kullanacağı düşünülen akıllı saatin geliştirilmiş kablosuz bağlantı özelliklerine de sahip olacağı tahminler arasında yer alıyor. 

İlginizi Çekebilir:

HarmonyOS ile Gelen İlk Akıllı Saat Huawei Watch 3 ve Yeni MatePad Tablet Serisi Tanıtıldı

Apple, ‘Apple Watch’ Akıllı Saat Ailesine Dayanıklılık Odaklı Bir Model Eklemeye Hazırlanıyor! 

watchOS 8 ile Apple Watch ’lar Daha Özgür Olabilir!

Haftalık Teknoloji Gündemi – Elektrikli Scooter Düzenlemesi, En Çok Veri Toplayan iOS Uygulamaları:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz