Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Türk savunma sanayiinin önde gelen isimlerinden birisi olan HAVELSAN, dünyanın oyun devlerinden Epic Games ile bir anlaşmaya imza attı. Askeri teknolojilerin ardından oyun sektörüne de el atan HAVELSAN, “Malazgirt” oyunu için Epic Games ile işbirliğine başlayacak.

Dünya genelinde gittikçe popülerleşen oyun sektörü, ülkemizde de birçok büyük ismin dikkatini çekmeye devam ediyor. Bugüne kadar savunma ve askeri teknolojiler konusunda faaliyet gösteren HAVELSAN, oyun sektörüne girerek Epic Games ile bir işbirliği için imza attı. İşte detaylar!

Malazgirt’in Çalışmaları Devam Ediyor

Oyun kategorisi kapsamında bir savaş FPS oyunu çıkarmak isteyen HAVELSAN, konu ile ilgili aralıksız çalışmaya devam ediyor. Şirketin “Malazgirt” adını verdiği oyunun çıkış tarihi için geri sayım yaklaşırken firma Epic Games ile bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Geçtiğimiz yıl IDEF 2023 fuarında HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar tarafından duyurulan oyun, piyasadaki kullanıcılar için çıkacak ve oyunun geliştiricisi de “HAVELSAN” olacak. Oyunun IDEF fuarına yetiştirilmeye çalışıldığı da gelen bilgiler arasında. Oyun hakında detaylı açıklamalar yapan HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, Epic Games ile bir iş birliği sağladıklarını da duyurdu. Buna göre Malazgirt oyununda Unreal Engine oyun motoru kullanılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz