hbo-max-justice-leauge-dark

Star Wars: Güç Uyanıyor, Lost ve Westworld gibi popüler yapımlarla da tanınan yapımcı, yazar ve yönetmen J. J. AbramsMayıs ayında yayın hayatına başlayacak olan dijital yayın platformu HBO Max için “Justice Leauge Dark” isimli çizgi roman serisinin ekranlara uyarlanacağı projenin yapımcılığını üstlenmeye hazırlanıyor. Abrams, bununla birlikte platform için 2 büyük yapım daha üretecek.

Dünyaca ünlü yapımcı, yazar ve yönetmen J. J. Abrams, WarnerMedianın dijital yayın platformu HBO Max için Justice Leauge Dark” isimli çizgi roman serisinin ekranlara uyarlanacağı bir projenin yapımcılığını üstlenmeye hazırlanıyor. Abrams, söz konusu projeyi kendi yapım şirketi Bad Robot Productionile birlikte ekranlara taşıyacak. Yayın devi WarnerMedia, henüz projeyle ilgili spesifik bir detay paylaşmadı. Diğer yandan içeriğin, yalnızca HBO Max’da yayınlanacağı aktarıldı. “Justice League Dark”, DC evreni içerisinde yer alan ve pek çok doğaüstü karaktere ev sahipliği yapan bir çizgi roman serisiydi. Seride 2005 yılında ünlü oyuncu Keanu Reeves’in hayat verdiği John Constantine karakteri de yer alıyordu.  

hbo-max-justice-leauge-dark

Abrams, projenin yapımcılığını üstleniyor olsa da yazım sürecine de katkı sağlayıp sağlamayacağı ile ilgili henüz bir açıklama yapmadı. Disney’in dijital yayın platformu Disney+ da yakın zamanda Marvel evrenine ait çizgi romanların ekrana uyarlanması için dünyaca ünlü yapımcı Kevin Feige’le anlaşmaya varmıştı. Bunun üzerine WarnerMedia da DC evrenine ilişkin projeleri izleyicisiyle buluşturmak üzere J. J. Abrams ve Greg Berlanti ile anlaştı. Uzun yıllar boyunca The CW isimli televizyon kanalına DC evreninden Arrow, Flash, Supergirl, Legends of Tomorrow, Black Lightning ve Batwoman gibi büyük yapımlar üretmiş olan Berlanti’nin, şimdi de benzer yapımlar için HBO Max çatısı altında çalışıyor olduğu biliniyordu. Berlanti tarafından platform için üretilecek içerikler arasında Green Lantern ve Strange Adventures serilerinin uyarlamalarının da yer alacağı öğrenilmişti.

Diğer yandan Abrams’ın, HBO Max için Justice Leauge Dark” dışında 2 proje üzerinde daha çalışıyor olduğu aktarıldı. Bunlardan biri, Stephen King’in The Shining romanından esinlenerek yaratılacak olan Overlook isimli bir korku dizisiydi. “Bad Robot Production” imzasıyla izleyici beğenisine sunulacak olan üçüncü yapım ise Abrams’ın yazım sürecine de destek olacağı Duster isimli bir orijinal yapımdı.  

HBO Max, Mayıs ayında yayın hayatına başlayacak 

WarnerBros., DC sinematik evreni içerisinde de Wonder Woman, Justice Leauge, Aquaman ve The Batman gibi ünlü yapımlara ev sahipliği yapıyor. Abrams’ın yapım şirketi Bad Robot Production”ın veya Berlanti’nin, DC sinematik evrenine de katkı sağlayıp sağlamayacağı ise henüz bilinmiyor. Diğer yandan tarih henüz net olmasa da HBO Max, Mayıs ayında yayın hayatına başlamaya hazırlanıyor. Yayın ağının, aylık abonelik ücretinin ABD’de 14.99 dolar olacağı ifade ediliyor. 

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

İlgili haberler:

HBO Max, Friends özel bölüm olmadan yayın hayatına başlayacak

Eski HBO CEO’sunun yeni adresi Apple TV+

HBO, bünyesindeki onlarca dizi ve filmi ücretsiz yayınlayacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz