Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Sony, Türkiye’de olmayacak mı? SDN kurucusu Hakkı Alkan, bu sorunun detaylarını inceledi.

Teknoloji firmaları küresel krizlerle başa çıkmaya çalışıyor. Son zamanlarda küçülmeye gideceği konusunda sıklıkla haberleri çıkan Sony, Türkiye’de olmayacak mı? Fiyatların yükselmesi ile hedeflenen rakamlara ulaşamayan şirketler ülkeyi terk etme kararı alabiliyor. SDN Kurucusu Hakkı Alkan, en yetkili isimlerden bu durumun detayını öğrendi.

Sony, Türkiye’de Olmayacak Mı?

Son dönemde Sony’nin Türkiye’den ayrılmasıyla ilgili özellikle sosyal medya üzerinden söylentiler ortaya çıkmaya başlamıştı. Bilindiği üzere Sony uzun süredir faaliyetlerini Sony Eurasia isimli distribütör aracılığı ile sürdürüyor.

Başta PlayStation olmak üzere TV, kulaklık, ses sistem gibi birçok ürün ile Türkiye’de yer alan şirketin ülkemizdeki faaliyetlerinde düzenleme yapacağı öğrenildi. Sony ve sektör yetkililerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda Sony Eurasia, TV ve ses sistemleri kategorisinde küçülmeye gidiyor. Daha önce akıllı telefon satışını ülkemizde sonlandıran Sony’nin yakın zamanda Türkiye operasyonlarını daha küçük bir ekip ile sürdürmeye başlayacağı ise en güncel bilgi olarak karşımıza çıkıyor.

PlayStation, Son Gelişmelerden Etkilenmeyecektir

Bu gelişmelerden sonra ilk akla gelen doğal olarak PlayStation oluyor. Birçok ülkede olduğu gibi Sony’nin oyun konsolu Türkiye’de de oldukça başarılı satış rakamlarına ulaşmış durumda. Durum böyleyken PlayStation markasının son gelişmelerden etkilenmeden yoluna devam edeceğini söyleyebiliriz.

Ancak Sony, PlayStation için Türkiye içerisinde farklı bir distribütörle yoluna devam edebilir. Diğer yandan PlayStation Türkiye, şu an zaten İngiltere kanalına bağlı şekilde faaliyetlerini sürdürüyor. PlayStation satışlarının yanı sıra PlayStation Plus gibi abonelik hizmetleri de yine ülkemizde sunulmaya devam edecektir.

Son gelen bilgilere göre Sony’nin Türkiye’den çekilme kararı olmadığını da tekrar hatırlatalım.

Sony, yaklaşık 3 ay önce yapay zekâ destekli yeni kamerasını tanıtmıştı. Alpha 7R V ismi verilen kameranın yapay zekâ tabanlı otomatik odaklama özelliği ile yüksek çözünürlüklü bir görüntüleme deneyimi sunacağı belirtildi. Yapılan açıklamalara göre aynasız değiştirilebilir lensli fotoğraf makinelerinin en yenisi olan Alpha 7R V, kullanıcılara Alpha gövdesindeki en iyi görüntü kalitesini sunacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz