Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Tekno Safari editörleri olarak üniversite öğrencilerinin oldukça işine yarayacak bir uygulamayla karşınızdayız. Bu yazımızda üniversitelerin etkinliklerinden tek bir noktadan haberdar olabileceğiniz Üniaktivite uygulamasını inceledik avantajları ve dezavantajlarıyla birlikte anlattık. İşte; ‘Üniaktivite nedir?’ ‘Üniaktivite nasıl kullanılır?’ ‘Üniaktivite  uygulamasında nasıl etkinlik oluşturulur?’ ‘Üniaktivite  etkinliklerine nasıl katılırım?’ ‘Üniaktivite avantajları.’ 

Kampüs dışı etkinlikleri de görebileceğiniz ve kendi organizasyonlarınızı üniversite gençleriyle buluşturabileceğiniz Üniaktivite uygulaması tüm detaylarıyla yazımızın devamında. İşte; ‘Üniaktivite nedir?’ ‘Üniaktivite nasıl kullanılır?’ ‘Üniaktivite uygulamasında nasıl etkinlik oluşturulur?’ ‘Üniaktivite etkinliklerine nasıl katılırım?’ ‘Üniaktivite avantajları.’ 

Üniaktivite Nedir? 

Üniaktivite Avantajları

Üniaktivite 81 ildeki üniversitelerin kampüs aktivitelerini görebileceğiniz ve katılabileceğiniz bir uygulamadır. Aynı zamanda farklı şehirlerdeki kampüs dışı etkinliklerden haberdar olup katılım gösterebileceğiniz gibi kendiniz de bir organizasyonu uygulama üzerinden üniversitelerle buluşturabilirsiniz.. Peki; ‘Üniaktivite nasıl kullanılır?’ ‘Üniaktivite uygulamasında nasıl etkinlik oluşturulur?’ ‘Üniaktivite etkinliklerine nasıl katılırım?’ ‘Üniaktivite avantajları.’ 

Üniaktivite Nasıl Kullanılır? 

Üniaktivite Etkinliklerine Nasıl Katılırım?

Üniaktivite uygulamasına üye olmak üçün e-posta ile üye ol ifadesine dokunuyorsunuz. 

Üniaktivite Etkinliklerine Nasıl Katılırım?

Ardından karşınıza çıkan ekranda üniversitenizi seçiyorsunuz.  

Üniaktivite Etkinliklerine Nasıl Katılırım?

Üniversitenizi seçtikten sonra e-posta adresinizi yazarak bir şifre oluşturuyorsunuz ve bu işlemlerin ardından üyeliğiniz gerçekleştiriliyor. 

Üniaktivite Etkinliklerine Nasıl Katılırım?

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra öncelikle fotoğrafta gösterdiğimiz profil ifadesine dokunarak ad, soyad vb. profil bilgilerinizi doldurmanız ve bir fotoğrafınızı gerekiyor. Aynı zamanda gizlilik ifadesinden profilinizi açık veya kapalı olarak güncelleyebilirsiniz.  

Üniaktivite Etkinliklerine Nasıl Katılırım?

Sol altta gördüğünüz ‘etkinlikler’ ifadesine dokunduğunuzda ise katılabileceğiniz etkinlikleri göreceksiniz. 

Üniaktivite Etkinliklerine Nasıl Katılırım?  

Üniaktivite Nedir?

Karşınıza çıkan etkinliğin üzerine dokunduğunuzda etkinliğin tarihini görebilir, bu etkinliğe katılan kişi veya kişiler hakkında bilgi alabilirsiniz. Fotoğrafta okla gösterdiğimiz ‘harita’ ifadesine geldiğinizde ise Google Haritalar aracılığıyla etkinliğin gerçekleştirileceği mekânın yol tarifine ulaşabiliyorsunuz.  

Üniaktivite Nedir?

Altta göreceğiniz ‘kimler katılıyor’ yazısına dokunduğunuzda etkinliğe katılacak diğer Üniaktivite kullanıcılarını görebiliyorsunuz. Eğer siz de aktiviteye katılmak isterseniz yine fotoğrafta okla gösterdiğimiz ‘katıl’ ifadesine dokunmanız gerekiyor. 

 

Üniaktivite Nedir?

Katılmaktan vazgeçtiğiniz takdirde de bu kez karşınıza çıkacak ‘katılmaktan vazgeç’ ifadesine gelebilirsiniz. Aktiviteyi WhatsApp, Twitter, E-posta, Instagram gibi diğer uygulamalar aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz sağ üstte göreceğiniz ‘paylaş’ ifadesine dokunmanız yeterli olacaktır.  

Üniaktivite Uygulamasında Nasıl Etkinlik Oluşturulur?
Üniaktivite Nedir?

Üniaktivite uygulamasında bir kullanıcı olarak dilerseniz siz de etkinlik ekleyebilirsiniz. Bunun için yine etkinlik sayfasında sağ altta gördüğünüz ‘+’ ifadesine dokunmanız gerekiyor. Ardından karşınıza çıkan ekrandan mesaj göndermeyi tercih ederek iletişime geçebilir ve bir etkinlik ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda WhatsApp aracılığıyla etkinliğinizin Üniaktivite’de yayınlanmasını isteyebilirsiniz. Böylece üniversite gençlerini düzenlediğiniz etkinliğinize davet edebiliyorsunuz. 

Üniaktivite Nedir?

Etkinlikler sayfasında yapabileceğiniz işlemlerden biri de etkinliklerin listelenme biçimini seçmektir. Bunun için fotoğrafta gösterdiğimiz ifadeye dokunuyorsunuz. Buraya geldiğinizde ‘bana özel, takip ettiklerim, katıldıklarım, yalnız şu üniversiteler, yalnız şu şehirler’ gibi seçenekler göreceksiniz.  

Üniaktivite Nedir?

‘Yalnız şu üniversiteler’ seçeneğine dokunduğunuzda 125 üniversite listeleniyor. Dilerseniz bu üniversitelerin hepsini seçebilir böylece tüm üniversitelerin etkinliklerini görebilirsiniz. Dilerseniz de yalnızca aktivitelerine katılmayı tercih edeceğiniz üniversiteleri seçebilirsiniz. Üniversiteleri seçmek için de üzerine dokunmanız yeterli olacaktır.  

Üniaktivite Nedir?

‘Yalnız şu şehirler’ seçeneğine geldiğinizde ise Türkiye’de ki tüm şehirlerin listelendiğini göreceksiniz ve tüm şehirleri veya istediğiniz herhangi bir şehri seçebilirsiniz. Etkinlikler sayfasında listelenen aktiviteler bu seçimlerinize göre sıralanacaktır. 

Üniaktivite Nedir?Uygulamada altta göreceğiniz bir başka ifade de ‘bildirimler’ ifadesi olacaktır. Buraya dokunduğunuzda size gelen bildirimleri görüntüleyebilirsiniz. Örneğin henüz yeni bir kullanıcı olduğumuz için bize profil bilgilerimizi tamamlamamız yönünde bir bildirim geldi. 

Üniaktivite Nedir? Sağ altta göreceğiniz ifade ise uygulamanın ‘destek’ birimi. Buraya geldiğinizde uygulama hakkında detaylı bilgi alabilir. Sık sorulan sorular aracılığıyla uygulamayı nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz. Kariyer seçeneği aracılığıyla bir çalışma programına başvuru yapabilirsiniz. Reklam seçeneği aracılığıyla reklam talebinde bulunabilir ve iletişim seçeneğiyle de bir iletişim formu doldurup iletişime geçebilirsiniz. 

Üniaktivite Avantajları 

Uygulamayı incelediğimiz süreçte pandemi ve tatil döneminin etkisiyle yeterli etkinlik göremesek de üniversite gençlerinin tüm etkinliklere tek bir noktadan ulaşabilmesi adına oldukça faydalı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Diğer yandan uygulamanın arayüzü de oldukça basit bir kulanım deneyimi yaşatıyor. Uygulamayla ilgili kullanıcı yorumlarını incelediğimizde ise çoğunlukla olumlu yorumlarla karşılaştık. Uygulamayı deneyimleyen kullanıcıların çeşitli üniversitelerin etkinliklerini tek bir noktadan ve hızlı bir şekilde ulaşabildiklerini böylece aktiviteleri kaçırmadıkları şeklinde geri dönüşleri mevcut. Dolayısıyla Üniaktivite’nin daha çok avantajlı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte diğer uygulamalarda görmeye alıştığımız yorum ve kullanıcılarla takipleşme özellikleri bulunmuyor. Bu özellikler ise uygulamanın daha sosyal bir şekilde kullanılmasına yardımcı olabilir.  

Üniaktivite uygulamasını Play Store ve App Store‘dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

TikTok, Platformda Kripto Para Reklamlarına Kısıtlama Getirdi!

RTÜK Benzeri Bir Kurul Sosyal Medya için de Kurulabilir!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz