Honor MagicWatch 2 akıllı saatine yeni güncelleme geldi. Kullanıcılara da sunulan yeni yazılım güncellemesi sayesinde akıllı saat, kanın oksijen yoğunluğunu takip etmeye yarayan yeni özellikle birlikte kadınların periyodunu takip eden iki yeni özelliğe kavuştu.

Huawei Technologies çatısı altında gençlere yönelik teknolojik ürünleriyle değer yaratan Honor , popüler akıllı saati MagicWatch 2 için sunduğu son güncelleme ile kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak yepyeni özellikler sunuyor. Bugün itibariyle özellikle aktif bir yaşam sürdüren ve spora önem verenlerin ilgisini çekecek olan SpO2 takibi ve kadınlara yönelik periyot takibi özellikleri, 42 mm ve 46 mm boyutların ikisinde de kullanılabilecek.

Spor yapanlar için SpO2 takibi

Kanın oksijen yoğunluğunu ifade eden SpO2 değeri, spor yaparken doku ve hücrelere ne kadar oranda oksijen sağlandığını gösteriyor. MagicWatch 2 ile spor yaparken kandaki oksijen seviyesini takip ediyor. Bununla birlikte vücudunuzun antrenmanlara ya da yüksek irtifaya ne kadar uyum sağladığını gözlemleyebiliyorsunuz.

Kanın oksijen yoğunluğu ne kadar yüksek olursa, metabolizma da o kadar sağlıklı şekilde çalışır. %90 ve %100 arası bir doygunluk seviyesi normal olarak kabul edilir. Ancak %89 ve altındaki doygunluk oranları yorgunluk, nefes darlığı, baş dönmesi, çarpıntı, zayıf hafıza gibi sorunlara yol açabilir. SpO2 oranının bu seviyeye inmesi durumunda yaptığınız aktiviteyi durdurmanız gerekir. Bu duruma neden olabilecek sağlık problemleri için bir sağlık kuruluşuna başvurmanız önerilir. Özellikle doğa yürüyüşü, kayak, tırmanış gibi aktivitelerde önemi büyük olan SpO2 takibi özelliğinin de eklendi. Bu sayede MagicWatch 2, sağlığınızla ilgili çok daha kapsamlı verileri tüm kullanıcılar için erişilebilir kılıyor.

Honor MagicWatch 2 ile Kadınlar periyot takibi yapabilecek

42mm’lik daha küçük boyutuyla özellikle kadın kullanıcılara hitap eden Honor  MagicWatch 2, yeni güncelleme ile kadınlara yönelik geliştirilen periyot takibi özelliğiyle dikkat çekiyor. Huawei Sağlık uygulaması üzerinden aktifleştirilebilen bu yeni özellikle birlikte, tüm Honor  MagicWatch 2 sahipleri, periyot döngüsü takibi ve belirtileri takip edebiliyor. Ayrıca periyot tahminleri, menstrüel döngü verileri ve ortalama doğurganlık günleri gibi kadınlar için önemli olan bilgilere rahatça ulaşabiliyor. Güncelleme kısa bir süre içerisinde Türkiye’de de kullanılabilecek. Huawei Sağlık uygulaması üzerinden erişilebilen tüm bu bilgilerin yanı sıra tahmini periyot günü de bildirimle birkaç gün öncesinde kullanıcıya iletilebiliyor.

Her iki özelliğin sunulduğu 1.0.6.32 yazılım güncellemesine, akıllı telefonunuzda yer alan Huawei Sağlık uygulaması üzerinden eşleştirdiğiniz Honor MagicWatch 2 cihaz menüsünde bulunan “Donanım yazılımı güncellemesi” bölümünden erişebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Honor 30 serisinin teknik özellikleri ve fiyatı açıklandı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll için Tıklanıyız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz