Okuma Süresi
2 dakika

Bugüne kadar müşteri odaklı büyüme anlayışı ile tanınan Teknosa, 2023 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği büyüme oranını açıkladı. Sabancı Holding iştiraklerinden birisi olan Teknosa, bu dönemde yüzde 133 büyüme sergileyerek 6,6 milyar TL ciroya ulaştığını duyurdu.

Birçok firma global ekonomik krizin baskılarını yaşarken Teknosa’dan tam tersi bir atak yakalanmış durumda. Şirketin e-ticaretteki brüt işlem hacmine bakıldığında yüzde 248’lik büyüme ile 1,3 milyar TL’ye ulaştığı bilgisi paylaşıldı. İşte detaylar!

Sabancı Holding’in Gururu

Sabancı Holding iştiraklerinden birisi ve Türkiye teknoloji perakendeciliğinin önemli isimlerinden olan Teknosa, pazaryeri dönüşümünden servis gelişimine kadar her alanda müşteri deneyimini daha da güçlendirmeye devam ediyor. Firma, bu kapsamdaki ileri atılımlarını daha da yükselterek 2023 yılının ilk çeyreğinde harika bir başarı grafiği ortaya çıkarmış durumda. Öyle ki, birçok şirket ekonomik kriz darboğazını yaşarken, Teknosa daha ilk üç çeyrekte yüzde 133 oranında bir büyüme rakamına ulaşmış durumda.

İlk Üç Çeyrekte Yüzde 133 Büyüme

Teknosa Genel Müdürü Sitare Sezgin’in istikrarlı büyüme hedeflerine ilişkin yapmış olduğu açıklamada, firmanın büyüme oranı da açıklandı. Bu konuyu detaylandıran Sezgin; “Müşterilerimize tüm kanallarımızdan en iyi deneyimi sunabilmek için hayata geçirdiğimiz ilk ve öncü uygulamalarımızla, bu yılın ilk çeyreğinde yüzde 133’lük büyüme ile 6,6 milyar TL ciroya ulaştık. Bu başarıda emeği geçen tüm ekip arkadaşlarımı kutluyorum. Bu yılın başında öncelikle ülkemizi derinden sarsan deprem felaketinin yaralarını sarmak için seferber olduk. İlk etapta bölgedeki teknolojik ihtiyaçların karşılanması için destek verdik, sonrasında deprem bölgesindeki iş ortaklarımızın satışlarına katkıda bulunmak için çalıştık. Pazaryeri üzerinden satış yapan deprem bölgesindeki iş ortaklarımıza hiçbir komisyon ve kesinti uygulamayarak ürünlerini teknosa.com’da ön plana çıkarmalarına destek olmaya başladık.  16 yıldır sürdürdüğümüz Türkiye’nin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Kadın için Teknoloji projemizi deprem bölgesini kapsayacak şekilde yeniden kurguladık ve genişlettik. Dijital kanallarımızı ve pazaryerimizi yeni yetkinliklerle büyütürken, Ankara Vega AVM Subay Evleri, Kayseri Almer AVM, İstanbul Beylikdüzü Anpa Gross Mega AVM ve İstanbul Yenibosna Starcity Outlet AVM’de yeni mağazalarımızı müşterilerimizle buluşturduk.” dedi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz