Sokağa çıkarken pek çoğumuz telefonumuzu unuttuğumuz için eve geri dönüp almışızdır. Buna artık kulaklığımızı unuttuğumuzda da eve geri dönmeyi ekleyebiliriz. Kulaklıklar artık hayatımızın olmazsa olmazlarından oldu. Müzik dinlemek, podcast dinlemek, video seyretmek, sosyal medya paylaşımlarını takip ederken neredeyse sürekli kulaklık kullanmaya başladık. Buna paralel olarak, bu kadar yoğun kullandığımız bir teknoloji aynı zamanda da artık bir aksesuar. Bu sebeple giyim tarzımıza uygun kulaklıklar takmayı bile tercih eder duruma geçtik. Aldığımız kulaklığın performansı kadar, nasıl göründüğüde önemli artık. İşte Huawei Freebuds 5, ikonik tasarımı, yüksek performansı ile premium özellikleriyle güçlü bir kulaklık olarak karşımıza çıkıyor. 

TASARIM

Şimdiye kadar piyasada, birbirinin pek çok benzeri kulaklıklar görüyorduk. Hatta neredeyse markasını bile anlamak mümkün değildi. Huawei Freebuds 5 gerçekten rakiplerinden çok farklı görüntüsüyle maça bir sıfır önce başlıyor. Ürün bana geldiğinde henüz piyasaya çıkmamıştı ve sokakta kullanmaya başladığımda, kafede otururken insanların kulaklığa bakıp hangi model olduğunu anlamaya çalıştıklarını farkettim. Beni tanıyan bir kaç takipçim direk hangi marka, model olduğunu sordu. Freebuds 5 damla şeklindeki tasarımı ve ergonomisiyle, rengiyle ezber bozan bir model olmuş. Yazının girişinde de dediğim gibi gün boyu kulaklarımızdan çıkartmadığımız bu ürünler görselliği kadar konforlu olmalarıyla da ayırt ediliyor. Pek çoğunuzun başına gelmiştir, belli bir süreyi geçtikten sonra pek çok model kulaklarımızda ağrıya, rahatsızlığa sebep olmaya başlar. Freebuds 5’in damla tasarımı sadece görsellik değil. Kulaklığın alt kısmına konumlandırılan pili, ağırlık merkezini dengelediği için uzun süreli kullanımlarda kulaklarımızın daha rahat etmesini sağlıyor. Özellikle uzun yolculuklarda kullandığınızda bunu çok daha net hissediyorsunuz. Bunun en önemli etkenlerinden bir tanesi de tabi ki kulaklığın 5.4gr. ağırlığında olması. 

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER

Ben yüksek kaliteli ses konusunda takıntılıyım. Bu sebeple tıpkı daha önceki modelinde olduğu gibi Freebuds 5’de de Hi-Res kayıpsız ses olması benim için önemli. Bu sadece kulaklık ile ilgili değil tabi ki. Dinlediğiniz kaydında buna uygun yapılmış olması gerekiyor. Eğer böyle bir deneyim yaşamadıysanız anlatmak çok zor. Mutlaka bir Huawei mağazasına gidip bu deneyimi kendiniz yaşamalısınız. Basları, tizleri, ara sesleri 11mm’lik çift manyetik devre dinamik sürücüsü sayesinde mükemmel bir şekilde duyabilmek, dinlediğinizden aldığınız keyfi katlayarak büyütmekte. 

Gürültü engelleme konusunda üçlü bir mikrofon teknolojisi kullanan ürün, çok daha gelişmiş bir izolasyon sağlamakta. Üstelik otomatik akıllı gürültü engelleme sistemi ile ihtiyaç duyulan seviyede engelleme ile daha konforlu bir izolasyon elde ediyorsunuz. Mesela kütüphane ortamında gürültü engelleme performasn  

Kulaklarımız parmak izlerimiz gibi birbirinden farklı. Bu sebeple herkes aynı şekilde bazı sesleri duyamayabiliyor. Freebuds 5, en iyi ses deneyimi için kulaklığın kulak kanalınıza oturmasına ve sıkılığına bağlı olarak sesi otomatik olarak ayarlar. Bu sayede de herkese aynı kalitede dinleme imkanı tanımakta. 

Daha önceki modellerde de olan ancak bu modelde 10 kanala çıkartılan ekolayzer çok başlarılı olmuş. 

Bir diğer önemli konuda spor yaparken, kötü hava koşullarında kulaklığımızı kullanabilmek. Freebuds 5 IPX4 sertifikası var. Bu ne anlama geliyor? Tere, suya ve toza karşı dayanıklı. Su geçirmez değil! Aman dikkat. Denize havuza kulaklıklarınızla girmeyin. Yağmur damlası, su sıçraması gibi durumlarda sorunsuz kullanabilirsiniz. 

BÜTÜN İŞLETİM SİSTEMLERİNİ DESTEKLİYOR

Huawei Freebuds 5’in EMUI işletim sistemine ek olarak iOS, Android işletim sistemlerini desteklediğini söylemeliyiz. Kulaklığınızı en verimli şekilde kullanmak için kesinlikle Huawei AI Life uygulaması ile kullanmanızı öneririm. Hem cihaz güncellemeleri hem tüm fonksiyonların aktif bir şekilde kullanılabilmesi için AI Life uygulaması kritik.

Gelelim bu kadar sık kullandığımız cihazın pil ömrüne. Kutusuyla birlikte toplam 30 saatlik bir kullanım süresine sahip.Yani çok uzun yolculuklarınızda şarj etmeden yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Supercharge özelliği sayesinde de 5 dakikalık şarj ile 2 saat dinleme yapabiliyorsunuz. 

Son olarak artık pek çok cihaza sahibiz. Telefon, bilgisayar, tablet. Kulaklığımızı iki farklı cihaza tanıtabiliyoruz. Böylece tek bir cihaza bağımlı kalmak zorunda değiliz. 

 

UZUN KULLANIM SONRASINDA EDİTÖRÜN NOTU

Huawei Freebuds 5 kesinlikle fiyatıyla, performansıyla alınabilir bir kulaklık. Bu performansın altına daha fazla para ödediğiniz kulaklıklar var. Bu konuda rahatlıkla bu ürünü alabileceğinizi söyleyebilirim. Ürünü incelemek, almak isterseniz link 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz