Twitter Yeni Gelir Modeli

Sosyal medya devi Twitter, yeni bir gelir modeli geliştirmek için birkaç alternatif değerlendiriyor. ‘Tweetdeck’ platformu için geliştirilen ücretli abonelik sistemi ve bahşişli ‘tweet’ özelliğinin, bu alternatifler arasında bulunduğu ifade ediliyor.  

Sosyal medya devi Twitter, yeni bir gelir modeli geliştirmek için birkaç alternatif değerlendiriyor. Platformun, uzun bir süredir gelir modelini çeşitlendirmek adına çalışmalar yaptığı biliniyor. Twitter çatısı altındaki ‘Tweetdeck’ platformu için geliştirilen ücretli abonelik sistemi, bahşişli ‘tweet’ özelliği ve ücretli profil özelleştirme özelliklerinin, bu alternatifler arasında yer aldığı ifade ediliyor. Söz konusu özelliklerden hangilerinin önceliklendirileceği ve ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz bilinmiyor.  

Aktarılan detaylara göre; Tweetdeck, güncel olarak tamamen ücretsiz bir Twitter hesap yönetimi uygulaması olma niteliği taşıyor. Platformda, yalnızca bazı ‘premium’ özellikler ve sponsorlu gönderiler üzerinden gelir elde edilebiliyor. Twitter, ‘Tweetdeck’ üzerinden aylık abonelik sistemi oluşturarak bu gelir modelini geliştirmeyi hedefliyor. Bahşiş özelliğinin platforma eklenmesi durumunda ise Twitter kullanıcılarının, platformdaki içeriklere ve paylaşımlara bahşiş bırakabileceği dile getiriliyor. Twitter’ın da bu bahşişlerden belirli bir komisyon alarak kendine yeni bir gelir modeli yaratacağı belirtiliyor.  

Twitter ürün grubu yetkilisi Bruce Falck: ‘Genel abonelik sistemi için henüz çok erken bir aşamadayız’

Twitter Abonelik Sistemi

Twitter ürün grubu yetkilisi Bruce FalckTwitter’da kullanıma sunulacak genel bir abonelik sisteminin de seçenekler arasında olduğunu belirtiyor. Diğer yandan Falck, açıklamasında Twitter abonelik sistemi için henüz çok erken bir aşamada olunduğunun da altını çiziyor. Söz konusu özelliğin, değerlendirilen seçeneklerden uzun bir süre sonra platforma gelmesi bekleniyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter, Süleyman Soylu’nun Tweet’ini ‘Nefret Suçu İşlediği Gerekçesiyle’ Kısıtladı

Twitter, Yazarların Para Kazandığı Revue Uygulamasını Satın Aldı

Çin ‘ABD Büyükelçiliği’ Tarafından Kullanılan Resmi Twitter Hesabı Askıya Alındı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz