Teknolojisinin gelmiş olduğu noktada çağın en önemli yıldızı ise tabii ki yapay zeka diyebiliriz. Üretken yapay zekaların artık bütün meslek gruplarında kullanılmaya başlamasının ardından, bu konuda ilgi ve merak da daha fazla artıyor elbette. Ama üretken yapay zeka konusunda herhangi bir şekilde bilgi almak isteyenler için Microsoft’tan harika bir haber var.
Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden birisi olan Microsoft, üretken yapay zekâlar konusunda kendisini geliştirmek isteyenler için ücretsiz ve sertifikalı bir kurs yayınladı. İşte detaylar!

Microsoft’tan Yapay Zeka Kursu

Teknoloji devi Microsoft’tan meraklıları için fırsat niteliğinde harika bir kurs geliyor. Bilindiği gibi çağımızın en önemli teknolojik gelişmelerinin başında yapay zeka çalışmaları geliyor. Yalnızca bir yılda tüm meslek gruplarında kullanılmaya başlayan üretken yapay zeka konusunda bilgi edinmek ve bu gelişim hızında geri kalmak istemeyenler için Microsoft herkesi kursa davet ediyor. Tamamen ücretsiz bir şekilde kayıt olunabilen kurs tamamlandığında ise katılımcıya bir sertifika veriliyor.

Kursta Neler Var?

Öncelikle Career Essentials in Generative AI (Üretken Yapay zekâda Kariyer Temelleri) kursunun, üretken yapay zekâlar üzerine hazırlanan ilk sertifikayı sunacağının altını çizelim. Şu anda yalnızca İngilizce olarak verilen kursun önümüzdeki dönemde Portekizce, Fransızca, Almanca, Çince ve Japonca dillerinde de planlandığı biliniyor. Toplamda beş başlıktan oluşan kursun bölüm başlıkları ve konusu ise şu şekilde:

  • Üretken Yapay Zekâ Nedir? – Tarihi, popüler modelleri, nasıl çalıştığı, etik sonuçları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere üretici yapay zekânın temelleri hakkında bilgi sağlanıyor.
  • Üretken Yapay Zekâ: Düşünceli Çevrimiçi Aramanın Evrimi – Üretken yapay zekâ dünyasında düşünceli arama stratejilerinin öğrenimi ile birlikte arama motorları ile mantık motorları arasındaki farklar aktarılıyor.
  • Microsoft Bing Chat ile İşinizi Kolaylaştırın – İşleri daha pratik bir hale getirmek ve kolaylaştırmak için Microsoft Bing Chat’ten nasıl yararlanacağı anlatılıyor.
  • Üretken Yapay Zekâ Çağında Etik – Üretken yapay zekâ oluşturma ve devreye alma sürecinde etik hususların neden önemli olduğu ve bu etik zorlukları ele almanın yolları paylaşılıyor.
  • Yapay Zekâya Giriş – Yapay zekâdaki en iyi araçlara ilişkin basitleştirilmiş bir genel bakış sunmayı kapsıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz