Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Huawei, uzunca bir süredir iddialarla ve sızıntılarla gündemden düşmeyen Mate 50 serisinin tanıtım tarihini duyurdu.

Huawei, son dönemde en gözde akıllı telefon markaları arasına yerleşmeyi başardı. Piyasaya sürdüğü akıllı telefonlarla kullanıcıları bir hayli memnun etmeyi başaran Huawei, sadece akıllı telefon değil kulaklık ve saat konusunda da son derece kaliteli tasarımlara imza attı. Ancak Amerika’nın yaptırımları, firmayı bir miktar yıprattı.

Ama teknoloji devi olarak anılmaya başlayan Huawei, kesinlikle pes etmedi ve sonunda kullanıcıların merakla beklediği mate 50 serisini üretti. Şimdilerde tanıtım süreci ile konuşulan telefonla ilgili tüm detaylar bilinmeyen kaynaklar tarafından sızdırılmıştı. Tanıtım tarihi konusunda da resmi açıklama yapıldı!

Huawei Mate 50’nin Özellikleri Göz Kamaştırıyor!

Huawei’nin merakla beklenen amiral gemisi telefonu Mate 50’nin özellikleri, geçtiğimiz ay bir şirket görevlisi tarafından sızdırılmıştı. Görüntüleri görenler, tasarımın göz kamaştırıcı olduğunu söylerken, özelliklerin de son teknolojiye uygun olduğunu söylemişti.

Şimdilerde ise Huawei, Çinli mikroblog platformu Weibo’dan Mate 50 serisinin tanıtım tarihini duyurdu. Buna göre seri 6 Eylül’de kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bilindiği üzere geçmiş raporlar 7 Eylül‘ü gösteriyordu. Şirketin 7 Eylül’deki iPhone 14 tanıtım etkinliğinden dolayı böyle bir karar aldığı iddia edildi.

En Son Mate 40 Üretilmişti: Sıra Mate 50 Serisinde!

Huawei en son 2020 yılında Mate 401 serisini piyasaya sürmüş ve çip krizi, Amerika’nın yaptırımları gibi nedenlerle 2021 yılını es geçmişti. 2021 yılında piyasaya sürülmesi planlanan Mate 50 ailesinin tanıtımı ve üretimi ise ertelenmişti. 6 Eylül 2022 tarihinde tanıtılması beklenen Mate 50 serisi, markayı oldukça umutlandırdı. Şirket bu telefonun, toparlanma sürecine ciddi katkı sağlayacağını öngördü.

Tanıtım tarihi açıklanan telefon ailesi ile ilgili bir başka soru ise, Mate 50 serisine hangi cihazların dahil edileceği ve modellerin neler olacağı. Bu konuda marka tarafından hiçbir resmi açıklama yapılmadı. Ancak sızıntılar bu konuda da kullanıcılara ve teknoloji takipçilerine fikir verdi. O sızıntılara ve sertifikalara göre Mate 50 ailesi, dört modelden oluşacak ve o modellerin adları şu şekilde olacak: Mate 50, Mate 50e, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS Edition.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz