Samsung kripto borsası açmaya hazırlanıyor. İşte Güney Kore’de ön onay başvurusunda bulunan Samsung’un kriptodaki planı!

Güney Koreli ve merkezi Suwon, Güney Kore’de bulunan çok uluslu elektronik şirketi Samsung, kurulduğu 2009 yılından bu yana dünyanın en büyük bilgi teknolojileri şirketlerinden birisi haline geldi. Şu anda 88 ülkede montaj ve satış tesisleri bulunan marka, dünya genelinde 370.000 civarında kişiye istihdam sağladı.

Samsung’un telefon üretimi ile başlayan serüveni gittikçe gelişerek akıllı ev aletlerine kadar ilerledi. Şimdilerde ise Samsung’un kripto para borsasına girerek Binance’a rakip olacağı haberi gündemi salladı. Yerel kaynaklarda yer alan haberlere göre, Samsung dahil yedi büyük şirket kripto para borsası işletmek için hükümetten onay talebinde bulundu.

Samsung Kripto Para Borsası mı Açıyor?

Son yıllarda oldukça büyüyen kripto para sektörü, teknoloji şirketlerinin de odağı haline geldi. Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir araştırma Samsung, Alphabet, BlackRock‘ın, blockchain ve kriptoya yatırım yapan en iyi 40 firma arasında olduğunu göstermişti. Şimdi ise Samsung’un işleri büyütmek istediği ortaya çıktı.

Güney Kore’deki beş menkul kıymet şirketi, Samsung Securities ve Mirae Asset Securities dahil olmak üzere toplamda yedi firma, kripto para borsası açmak için ön onay başvuruda bulundu. Tüm şirketlerin ortak bildirisi, 2023’ün ilk yarısında bir borsa açmak istediklerini ortaya koydu. Samsung’un son zamanlarda Bitcoin ve kripto para ekosistemine nasıl giriş yapabileceğini araştırdığı haberleri zaten yayılmıştı. Son araştırmalara göre blockchain/kripto endüstrisine 13 farklı yatırıma sahip olan Samsung, en aktif yatırımcı konumuna erişti.

Samsung’un Kripto Para Borsası Yalnızca Güney Koreli Yatırımcılara Açık Olacak!

Samsung Securities ve ülkenin en büyük yatırım bankası Mirae Asset Securities’in kripto paralara yönelmesi, piyasa takipçilerini şaşırtmadı. Mayıs ayında Güney Kore Devlet Başkanı olarak seçilen Yoon Suk-yeol’un kripto para ve blockchain endüstrisine sıcak baktığı zaten biliniyordu.

Konu ile ilgili Samsung’dan henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak araştırmalar ve tahminler öyle gösteriyor ki; Samsung tarafından kurulacağı ve Binance’a sıkı rakip olacağı öngörülen kripto para borsasının yalnızca Güney Koreli yatırımcılara açık olacağı tahmin ediliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz