Huawei Mate Xs

Huawei’nin katlanabilir cep telefonu Huawei Mate Xs, 8 Nisan tarihinde Huawei Online Mağazası’nda satışa başlayacak. Huawei Mate Xs için açıklana resmi satış fiyatı ise 29 bin 999 Türk lirası. 

Katlanabilir cep telefonları son birkaç yılın özel konularından biri haline geldi. Motorola, dikey katlanabilir cep telefonu Razr satışa sunmuştu, ama kısa süre içerisinde ekranı ile ilgili sorunlar ortaya çıkmıştı. Aynı şekilde Samsung, dikey katlanabilir cep telefonu Z Flip’i satışa çıkardıktan kısa süre sonra, ekran kırılma haberleri ortaya çıkmıştı. Katlanabilir ekranlı cep telefonları için önemli çalışmalar yapan bir diğer marka da Huawei. Markanın ikinci katlanabilir cep telefonu Mate Xs, ülkemiz dahil olmak üzere birçok ülkede satışa çıkmaya hazırlanıyor. Yatay katlanabilen ve katlandığı zaman, her yanı ekran olan Mate Xs için belirlenen resmi satış fiyatı 29 bin 999 Türk lirası. Oldukça yüksek bir fiyata sahip olan bu cihaz, Huawei Online Mağazalarında satılacak.  

Huawei Mate Xs teknik özellikler 

Huawei Mate Xs teknik özellikler 

29 bin 999 Türk lirasına satılacak olan bu cihaz işlemci olarak Kirin 990 işlemcisini kullanıyor. Bu işlemci 7 nm teknolojisi ile üretilmiş, toplam 8 çekirdekli bir işlemci. Bu çekirdeklerden iki tanesi 2.86 GHz frekans hızına çıkabiliyor. Diğer iki çekirdek ise 2.36 GHz frekans hızına çıkabiliyor. Geriye kalan 4 çekirdek ise 1.95 GHz frekans hızında çalışıyor. Bu işlemciye ek olarak, telefon 8 GB belleğe sahip. Tüm bunlarla birlikte telefonun depolama alanı noktasında, 512 GB hafızası bulunuyor. Donanım özellikleri ile birlikte Mate Xs tam anlamıyla bir amiral gemisi. Ama satışa sunulduğu fiyat oldukça yüksek. Ayrıca bu telefon 5G bağlantı özelliğine sahip.  

Açıldığı zaman 8 inçlik bir ekrana sahip olan model, katlandığı zaman iki ekran sahip oluyor. Bu ekranlardan biri 6.6 inç diğeri ise 6.38 inç boyutunda oluyor. Katlandığı zaman her yanı ekranla kaplanan modelin, ekran çözünürlüğü Full HD+. Ayrıca OLED teknolojisini kullanıyor ve 414 ppi değerine sahip. Telefon katlanmış konumdayken kalınlığı 11 mm oluyor. Ekranı açıldığında ise kalınlığı 5.4 mm’ye düşüyor. Ağırlığı ise 300 gram. 

Katlanabilir yapısı ile her iki tarafının da ekran olabilmesi sayesinde telefon bir ön kameraya ihtiyaç duymuyor. Ana kameramız 40 MP değerinde. Yani ana kameramız aynı zamanda ön kameramız olabiliyor. Ana kameramızın f değeri ise 1.8 ve 4K 30 fps videolar çekebilme özelliğine sahip. Ana kameramıza 16 MP’lik geniş açı ve 8 MP tele-foto kamera eşlik ediyor.  

Telefon tüm bu özelliklerini 4500 mAh’lik bir batarya ile besliyor. Sahip olduğu 55 W’lık hızlık şarj özelliği sayesinde, 30 dakika içerisinde bataryasının %85’ini dolduruyor. Bu katlanabilir ve oldukça pahalı olan telefonun suya karşı özel bir dayanıklılığı bulunmuyor. 

AKILLI TÜRK HAMAMI, TİKTOK, TİNDER, BİTCOİN – DigiToll #2048

TCL, yeni 10 serisi akıllı telefonlarını tanıttı

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz