sony wh 1000xm5

Pek çok kişi tarafından oldukça sevilen WH-1000XM4 kulaklıkların yeni modeli Sony WH-1000XM5 aktif gürültü engelleme özelliğine sahip kafa üstü kulaklıklar tanıtıldı. Detaylar haberimizde.

Sony, popüler WH-1000XM4 aktif gürültü engelleme özelliğine sahip kablosuz kulaklığın varisi olan WH-1000XM5’i piyasaya sürdü. Yeni model, daha yüksek bir fiyat etiketi ile birlikte bazı değişiklikler ve iyileştirmeler getiriyor.

WH-1000XM5, daha silindir yapıda ve kademesiz teleskopik kollara sahip. Ayrıca sessiz eklemli, daha ince bir yeni kafa bandı tasarımına sahip. Yeni tasarımla daha akışkan bir görünüm kazanan sürücü gövdeleri ise yana dönebiliyor ancak önceki modelde olduğu gibi içe doğru katlanamıyor. Bu duruma uyum sağlamak için WH-1000XM5 daha büyük bir taşıma çantasıyla birlikte geliyor ki bu durum çantalarında kısıtlı yer bulunanları pek memnun etmeyecek gibi.

Sony WH-1000XM5, iki QN1 ses işlemcili yeni bir 8 mikrofon sistemine sahipt. Sony, WH-1000XM5’in, özellikle orta ve yüksek frekanslarda, selefine göre daha iyi gürültü engelleme performansına sahip olduğunu iddia ediyor.

WH-1000XM5 ayrıca yeni sürücülere de sahip. 30 mm sürücüler, önceki nesil modelde bulunan 40 mm’den daha küçük boyutta, ancak Sony, daha doğal ses kalitesiyle yüksek frekans yanıtını iyileştirdiğini bu satede daha iyi ses performansı alındığını belirtiyor. Kulaklıklar, daha önce olduğu gibi SBC, AAC ve LDAC Bluetooth kodeklerini desteklemeye devam ediyor.

Diğer özellikler arasında çoklu cihaz bağlantısı, Google Fast Pair ve Windows Swift Pair desteği, ortam gürültüsü modu, hareketle kontrol, oynatma/duraklatma için yakınlık sensörü ve Google Asistan/Alexa desteği ile Bluetooth 5.2 bağlantısı bulunuyor.

WH-1000XM5, ANC açıkken 30 saatlik ve ANC kapalıyken 40 saatlik pil ömrü vadediyor. Kulaklık USB-C bağlantı noktası üzerinden şarj edilebiliyor. Ayrıca 3.5 mm kulaklık girişi de kulaklığın üzerinde yer alıyor.

Sony WH-1000XM5 Siyah ve Gümüş olmak üzere iki renkte sunulacak ve belli ki WH-1000XM4 ile yan yana satışta olacaklar. Henüz ülkemizde satışa çıkmış olmasa da WH-1000XM5, öncül modelinden 50 Amerikan Doları daha pahalı ve 400 Amerikan Doları(Yaklaşık 6.200 TL) fiyat etiketine sahip.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

vivo Türkiye Fabrikası 1. yaşını kampanyalarla kutluyor

Panasonic her yerde 4K çözünürlük sunan yeni ürünlerini tanıttı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz