Huawei 'nin En İyi Kablosuz Kulaklık Modeli : Huawei FreeBuds Pro
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
4 dakika

Huawei gerek akıllı telefon, gerek dizüstü bilgisayar gerekse diğer giyilebilir teknolojik ürünler alanında son dönemde oldukça yenilikçi işlere imza atıyor. Şirket, uygun fiyata sunduğu yüksek teknoloji ürünleri ile tüketiciden beğeni topluyor. Bu yazımızda bize göre Huawei ‘nin bugüne kadar geliştirdiği en iyi kablosuz kulaklık modeli olan FreeBuds Pro ‘yu detaylı bir şekilde inceliyoruz. 

Huawei ‘nin eylül ayında tanıttığı gerçek kablosuz kulaklık modeli FreeBuds Pro birçok yenilikçi teknolojiyi bünyesinde barındırıyor. Cihazı ön plana çıkaran özelliği ise yüksek teknolojiyi uygun fiyatlarla teknoloji tutkunlarına ulaştırıyor olması. Timur Akkurt ‘un da Tekno Safari YouTube kanalında incelediği Huawei FreeBuds Pro’yu bugün detaylı bir şekilde ele alıyoruz.

Huawei FreeBuds Pro, yenilikçi tasarımı, üst seviye aktif gürültü engelleme özelliği, uzun pil ömrü, rüzgarlı havalardaki telefon görüşme ve müzik performansı ile dikkat çekiyor.

En Gelişmiş Huawei Kablosuz Kulaklık 

huawei kablosuz kulaklık freebuds pro renk seçenekleri

Seramik beyazı, soğuk gümüş ve karbon siyahı olmak üzere 3 farklı renk seçeneğine sahip olan Huawei FreeBuds Pro, pil ömrü ve yüksek pil kapasitesi ile uzun süre kullanım imkanı tanıyor. Cihaz ortalama bir kullanıcı için oldukça uzun bir kullanım ömrü sunuyor.

Aktif gürültü engelleme özelliği devredeyken kulaklıklar 7 saat, kutusu ile ise 30 saatlik müzik  deneyimi sunuyor. Bu oran aktif gürültü engelleme özelliği devredeyken bile ortalama bir kulaklık ile yarışır seviyede kullanım imkanı sunuyor. ANC (Aktif Gürültü Engelleme) özelliği açıkken 4,5 saat kullanılabilen kulaklıkların; kutusuyla birlikte 20 saatlik bir kullanım süresi bulunuyor.

Kulaklıkların her biri 55 mAh bataryaya kapasitesine sahipken, kutusu 580 mAh’lik bir bataryayı bünyesinde taşıyor. Cihaz ayrıca kablosuz 2W, kablolu 6W hızında şarjı destekliyor. Batarya 10 dakikada %10, 20 dakikada ise %55 doluluk oranına ulaşabiliyor. Bu yönüyle çok kısa sürede birkaç günü kurtaracak pil hacmine ulaşılabiliyor.

Her kulaklık yaklaşık 6.1 gram ağırlıktayken taşıma ve şarj kutusu da yaklaşık 60 gram ağırlıkta. Bu yönüyle tüm parçalarıyla birlikte kulaklık 72.2 gramlık bir ağırlığa sahip ve taşıması, saklaması oldukça kolay.

Konforlu ve uyumlu bir tasarıma sahip olan kulaklıklar; yürürken, koşarken veya spor yaparken düşmeyecek ve hatta neredeyse hissetmeyeceğiniz kadar konforlu bir tasarıma sahip. Ergonomik tasarıma sahip olan kulaklıklar, farklı boyutlardaki değişebilen silikon başlıkları, 11 mm ultra – manyetik dinamik sürücüleri sayesinde hem rahat kullanım hem de yüksek performans sunuyor. Freebuds Pro ayrıca IPX4 sertifikasına da sahip. Bu özellik sayesinde su sıçramalarına ve tere karşı dayanıklı.

FreeBuds Pro Kulak Ucu Uyum Testi

huawei freebuds pro kulak ucu uyum testi

Freebuds Pro’yu telefonunuzla eşleştirmek için kullanacağınız HUAWEI AI Life uygulamasında ek olarak kulak ucu uyum testi de bulunuyor. Bu test ile beraber kutu içinde yer alan 3 tip kulak ucundan hangisinin size göre olduğunu, en iyi izolasyonu ve ses performansını hangisiyle sağlayacağınızı size uygulamadaki bu test söylüyor. Bu da ürünü çok daha performanslı bir şekilde kullanmanızı mümkün kılıyor.

3 Farklı Akıllı Dinamik Aktif Gürültü Engelleme Modu

Huawei Akıllı Dinamik Aktif Gürültü Engelleme Modu

Huawei FreeBuds Pro, diğer kablosuz kulaklıklarda olduğu gibi sadece açık ve kapalı şekilde ayarlanabilen bir Aktif Gürültü Engelleme Modu’na sahip değil. Diğer modellerde bulunmayan 3 farklı akıllı dinamik aktif gürültü engelleme modu ile çeşitli ortamlara uyum sağlıyor ve ihtiyaca yönelik çözümler sunuyor. Sokak, kafe gibi kalabalık ortamlar için uygun olan genel mod; kütüphane ve iş yeri gibi ortamlar için rahat mod ve uçak, metro gibi gürültülü ortamlar için ultra mod ile müzik deneyiminizi artırıyor.

Üstelik modlar arası geçiş AI Life uygulaması üzerinden manuel şekilde yapılabildiği gibi, dinamik seçeneği ile kulaklığın bulunduğunuz ortamı anlık analiz ederek gürültü engelleme özelliğini çevrenize göre otomatik ayarlamasına izin verilebilir.

Kulaklıklar ayrıca çevrede olup bitenlere daha duyarlı olmanızı sağlayan iki farklı moda sahip. Kulaklığın üzerine uzunca basılı tuttuğunuzda çevrede olup biteni duyacağınız Farkındalık Modu aktif ediliyor. Böylece müzik devre dışı kalıyor ve sadece dışarıdaki sesler duyulabiliyor. Buna ek olarak insan sesini tanıyan Ses Tonu Modu ile insan sesi ortam seslerinden ayırt edilebiliyor.

FreeBuds Pro Teknik Özellikleri 

Huawei Akıllı Dinamik Aktif Gürültü Engelleme Modu

Huawei ürüne 11 mm’lik ultra manyetik dinamik sürücü, LCB katmanı, dinamik süspansiyonu, çift çekirdekli mıknatısı, kulaklığa akıllı çift Bluetooth anteni, 3’lü mikrofon ve Kemik Algılayıcılı Gürültü Engelleme sensörü de yerleştirmiş. Tüm bu özelliklerle yüksek ses performansı sağlanırken 2 kat daha hızlı bağlantı elde edilebiliyor. Böylece kulaklığın olası bağlantı kopmaları en aza indiriliyor. Cihazda bulunan çift anten, aynı zamanda iki cihaza birden bağlanmayı mümkün kılıyor.

Kulaklıklarda 3’er mikrofon yer alıyor. Her bir kulaklık üzerindeki 2 mikrofon dışa bakarken birer tanesi iç kısımda yer alıyor. Bu mikrofonlar sayesinde Aktif Gürültü Engelleme, Ses Tonu Modu gibi özellikler verimli bir şekilde kullanılabiliyor.

Freebuds Pro’da dokunmatik kontroller kullanıcı tarafından özelleştirilebiliyor. Kulaklığın fonksiyonlarını uçlarını sıkarak değiştirebiliyorsunuz. Mesela sol kulak ucunu sıkarak Gürültü Engelleme özelliğini kapatıp açabilir, sağ kulak ucunu sıkarak ise sesli asistanı başlatabilirsiniz. Yine aynı şekilde şarkılar arasında geçiş ve telefon konuşmalarını cevaplama gibi işlemleri de bu şekilde yapabildiğiniz kulaklıkta, bu fonksiyonları yine AI Life uygulaması üzerinden belirleyebiliyorsunuz.

FreeBuds Pro Müzik ve Telefon Görüşmesi Deneyimi 

Freebuds Pro’nun her iki kulaklığının üzerinde 3 mikrofon bulunması ve ayrıca Gürültü Engelleme özelliğinin yer alması telefon görüşmelerinde performansı olumlu anlamda yükseltiyor. Rüzgar sesini ciddi oranda azaltan mikrofonlar, telefon görüşmelerinde oldukça başarılı.

Ürünün ses seviyesi ise bir hayli yüksek. Aktif Gürültü Engelleme özelliği ile beraber ses izolasyonunun maksimize edilmesiyle beraber müzik deneyimi de bir üst seviyeye çıkıyor.

Özetleyecek olursak, bünyesinde barındırdığı gelişmiş özelliklerle Huawei FreeBuds Pro, rakiplerine karşı güçlü bir seçenek olarak değerlendiriliyor ve bu zamana kadar incelediğimiz en gelişmiş Huawei Kablosuz kulaklık modeli olarak karşımıza çıkıyor.

Güncel fiyat bilgisi ve diğer teknik detaylar için tıklayın.

İlginizi Çekebilir:

Huawei P Smart 2021’i Ön Siparişe Açtı

Yeni ‘Huawei MateBook X’ Dizüstü Bilgisayar Modeli, Türkiye’de Ön Satışa Açıldı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz