Okuma Süresi
1 dakika

Huawei’nin 2020’nin Mart ayında kullanıcılarla buluşacağı söylenilen akıllı telefonları Huawei P40 ve P40 Pro hakkında ilgi çekici bilgiler ortaya çıktı. Şirketin amiral gemisi akıllı telefonlarında daha önce görülmemiş ince çerçeveler kullanılacağı düşünülüyor.

Tasarım ve ekranının fotoğrafı sızdırılan cihaz hakkında önemli ayrıntılar ortaya çıktı.
Şirket, akıllı telefonlarında ekranın çerçevesini inceltmek için çalışmalarını hızlandırmış durumda. Huawei P40 Pro’nun tasarımı olduğu söylenilen fotoğrafta cihazın tasarımının iyileştirildiği ve daha önce görülmemiş bir incelikte çerçevelere sahip olduğu görülüyor.

Edinilen diğer bilgilere göre ise, Huawei P40, OLED matris ekranla birlikte gelecek ve cihaz Kirin 990 işlemcisinden güç alacak. Telefonun, arka tarafında dikdörtgen şekilde konumlandırılmış çok modüllü bir kamera sistemine sahip olacağı ve en az 4000 mAh bataryayla kullanıcı karşısına çıkması bekleniyor. Ayrıca cihazın Android 10 işletim sistemiyle çalışacağı belirtiliyor.

Huawei P40 daha önce ortaya çıkan görüntülere göre, 6.1 inç veya 6.2 inçlik ekran kullanacak. Kamera modülünde en fazla dört sensör bulunacak ve USB Type-C girişine sahip olacak.

Temel versiyonun yanı sıra şirketin, 120 Hz kare frekansına sahip kavisli OLED panel, daha gelişmiş bir ana kamera, daha güçlü bir hızlı şarj özelliği ve daha yüksek kapasiteli pil ile Huawei P40 Pro’yu da tanıtması bekleniyor.