Facebook Hesabına Bağlı Olmadan Instagram Reklamı
Okuma Süresi
2 dakika

Sosyal medya devi Instagram, küçük işletmelerin artık bir Facebook hesabına bağlı olmadan da Instagram reklamı verebileceğini açıkladı. Başlangıçta yalnızca ABD ve Türkiye’de kullanıcı beğenisine sunulan özellik, gelecek aylarda dünya genelinde de kullanıma açılacak.  

Popülaritesinin önemli oranda yükseliş göstermesinden bu yana Instagram, pek çok kurumsal şirket için de hedef kitleye doğrudan ulaşılabilecek bir kanal haline gelmişti. Bu durum; Instagram üzerinden reklam verme alışkanlığını, birçok işletme için oldukça yaygın bir hale getirmişti. Fakat Instagram reklamları, Facebook’un reklam platformu “Facebook Reklam Yöneticisi (Facebook Ads Manager)” üzerinden yönetildiği için şirketler, Instagram reklamlarını bir Facebook hesabına bağlı olarak vermek zorunda kalıyordu. Bu yüzden reklam verme süreci, özellikle küçük işletmeler için biraz daha karmaşık hale geliyordu. Sosyal medya devi ise konuyla ilgili yeni bir hamle yaparak süreci kolaylaştırma yoluna gitme kararı aldı. Yaşanan son gelişmelere göre Instagram, küçük işletmelerin artık bir Facebook hesabına bağlı olmadan Instagram reklamı verebileceğini açıkladı.  

Şirket, söz konusu hamleyi Facebook hesabı olmayan küçük işletmelerin Instagram üzerinden kolayca reklam verebilmesine yardımcı olmak amacıyla yaptığına işaret etti. Diğer yandan “Facebook Reklam Yöneticisi” gibi Facebook uygulamalarının, reklam verirken daha fazla esneklik ve kontrol sağlayan araçlara sahip olduğu da biliniyordu. Sosyal medya devi, kurumsal firmaların ya da küçük işletmelerin bu araçlardan yararlanabilmek adına Instagram hesaplarını bir Facebook hesabına bağlamalarını önerdiklerinin de altını çizdi. Bununla birlikte özelliğin, yalnızca bir Instagram hesabı olan ancak henüz bir Facebook hesabı olmayan işletmelerin kullanımına sunulacağı da belirtildi.  

Başlangıçta yalnızca ABD ve Türkiye’de kullanıcı beğenisine sunulan özellik, gelecek aylarda dünya genelinde de kullanıma açılacak.  

Instagram reklam yönetimi de Facebook’a ihtiyaç olmadan yapılabilecek

Instagram Reklam Yönetimi

Kullanıcılar, güncel olarak ilgili sayfayı görüntülediğinde özelliğin şu anda yalnızca ABD ve Türkiye’de kullanılabildiğine dair bir ibareyle karşılaşıyor. Bununla birlikte Instagram, Facebook hesabına bağlı olmadan reklam verildiği zaman reklam yönetimi ve takibinin yine Instagram üzerinden yapılabileceğine işaret ediyor. Bu da kullanıcıların, bu şekilde reklam verdiklerinde Instagram reklamlarının yönetimini Facebook üzerinden yapmak zorunda kalmayacakları anlamına geliyor.  

Diğer yandan daha önce Instagram üzerinden reklam vermiş olan işletmelerin hesapları, halihazırda bir Facebook hesabına bağlı olduğu için bu hesapların, eklenen özellikten faydalanamayacağının da altı çiziliyor.  

Facebook hesabına bağlı olmadan Instagram reklamı verme ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Instagram Canlı Yayın Açma Hakkında Tüm Detaylar

Instagram Yeni Haber Kaynağı Olacak!

Instagram, YouTube ve Facebook Vodafone RED’lilere Sınırsız Olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz