Okuma Süresi
1 dakika

Ortaya atılan birtakım iddialara göre Apple, iPhone 14 Plus satışlarından memnun değil. Analist Ming Chi Kuo ise Apple’ın Plus modellerinde iki farklı şekilde değişikliğe gidebileceğini iddia etti.

Geçtiğimiz aylarda iPHone 14 ailesini tanıtan Apple bu yıl iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max olmak üzere toplam 4 yeni model duyurmuştu. Ailenin en güçlü iki üyesi olan iPhone 14 Pro ve Pro Max, tahmin edilen satış rakamlarını aşmış, iPhone 14 ise satışlarda beklenilen seviyeyi izlemişti.

Ailenin ortanca çocuğu diyebileceğimiz iPhone 14 Plus ise garip bir şekilde kimsenin tercih etmediği bir telefon olmuştu. Apple, Plus modelinin satışları konusunda oldukça endişeli gibi görünüyor.

“Plus Modelinin Kaderi Belli Oldu” İddiası

Kabaca biraz daha büyük bir iPhone 14 olan Plus modeli, birçok kullanıcıya göre aradaki fiyat farkının hakkını veremedi ve Apple Store’ların depolarında unutuldu. Plus ailesinin geleceği hakkında endişeli olan Apple yönetiminin ise bu modellerle ilgili planlarının az çok belli olduğu iddia edildi. İddianın kaynağı ise Apple konusunda uzman olan Min Chi Kuo.

Kuo yaptığı açıklamada Apple’ın 2 stratejik hamleden birini yapmaya hazırlandığını iddia etti. İlk hamle Plus modelini olduğu gibi yani biraz daha büyük ekranı olan bir iPhone 14 olarak bırakıp fiyatını 799 dolara düşürmek olacak. iPhone 14’ün fiyatı ise bu oranda düşecek ve daha büyük ekranlı iPhone 14 almak isteyenler Plus modeline yönelecek. Apple, bu hamleyle normal ve lüks telefonlar arasındaki çizgiyi daha fazla keskinleştirecek.

İddialardan bir diğeri ise iPhone 14 ve 14 Plus modellerinin fiyatlarının sabit kalacağını fakat iPhone 14 Plus modelinin daha fazla özellik barındıracağıydı. Apple bu stratejiyle ilerlerse bu kez normal ve lüks telefonları arasında çizgiyi belirginleştirmek yerine Plus modelini bir ara model olarak sunacak. Pro ve Pro Max modellerindeki bazı özelliklerin ekleneceği iddia edilen Plus modelinin fiyatının sabit kalarak daha ilgi çekici hale getirileceği de ortaya atılan iddialar arasında yer alıyor.

iPhone 15 serisinin tanıtılması için şu an tabii ki uzun bir süre var. Bu yüzden Apple’ın Pus modelleri hakkında gerçek planları bilinmiyor. Plus modelleri hakkında ortaya atılan bazı iddiaları sizlerle paylaşarak değerlendirdik.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz