steam-2021-en-cok-oynanan-oyunlar-teknosafari

SteamDB içerisinde paylaşılan verilere göre Steam, bugün erken saatlerde eş zamanlı oyuncu rekoru kırdı. Verilere göre platform içerisinde eş zamanlı 27.9 milyon oyuncu yer aldı.

Steam, 2022 yılına hızlı bir şekilde başladı. Yeni yıla iyi bir şekilde giriş yapan platform, eş zamanlı oyuncu rekorunu tazeledi. Steam eş zamanlı oyuncu rekoru, SteamDB içerisinde yer alan verilere göre paylaşıldı. Bununla birlikte dijital platformlar içerisinde şu ana kadarki en yüksek zirveye ulaşılmış oldu.

Valve tarafından geliştirilen Steam, dünya genelinde tatillerde ya da mesai saatleri dışında rekor üstüne rekor kırıyor. Bu sefer platform, eş zamanlı 27.9 milyon oyuncu ile kendi rekorunu tazeledi. Oyuncular, kütüphanesine yer alan oyunları, uluslararası tatil dönemlerinde oynamaya devam ediyor. Özellikle koronavirüs pandemisi ile birlikte bu süreç, çok daha hızlanmış oldu.

Steam, özellikle Epic Games Store ile rekabeti sonrası oyuncuların lehine hareket etmeye devam ediyor. Özellikle pandemi süreci ile birlikte insanlar, evlerine kapanmaya devam ediyor. Son zamanlarda devam eden Omicron varyantı ile birlikte kullanıcılar, evlerde daha fazla vakit harcamaya başladı.

Şubat 2020 döneminin ardından Steam, üst üste kendi rekorunu kırmaya başladı. Platform, yakın zamanda 2021 yılının en iyi oyunlarını da listelemişti.

İlginizi Çekebilir:

Huawei AITO M5, ön sipariş sayısı ile Tesla’ya rakip oldu

Türkiye Uzay Ajansı ile Roscosmos iş birliği imzaladı

Steam, 2021 yılının en iyi oyunlarını açıkladı

Boğaziçi Üniversitesi, Veri Bilimi ve Yapay Zeka Enstitüsü kuruyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz