Bilim insanları insan vücudunda yanlışlıkla daha önce keşfedilmemiş bir virüs buldu.

Araştırmacılar, E. coli bakterileri ile ilgili bir araştırma yaparken insanların beden sıvılarında bulunan yeni bir bakteri keşfetmiş oldu.

Avusturya’da gerçekleştirilen araştırmada bilim insanları aslında insan bağırsağında bulunan E. coli bakterilerini enfekte eden virüsler arıyorlardı. Ancak ilerleyen çalışmalar sonucunda bilim insanları başka bir virüs keşfetmiş oldu. Yapılan çalışmalar, insanların beden sıvılarında yeni bir virüsün keşfedilmesine sebep oldu.

Bilim insanları, insan vücudunda bulunan ve henüz keşfedilmemiş sayısız bakteri, virüs ve mantarlarla alakalı çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor. İnsan vücudu içerisinde bulunan ve daha keşfedilmemiş çok fazla bileşen bulunuyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilim alanında çalışmalar gün geçtikçe artıyor ve bilim insanları da bu sayede yeni keşifler elde ediyor. Ancak günümüzde edinilen bilgiler hala az denilebilecek bir seviyede.

Araştırmada, bilim insanları bu virüs türünü keşfetmek için 111 adet  (kan ve idrar gibi) vücut sıvısı üzerinde inceleme gerçekleştirdiler. Yapılan incelemelerin 7 tanesinde bu bakteriyofaja denk geldiler. Bilim insanları, keşfettikleri yeni bakteriyofajı “viral karanlık madde” olarak nitelendiriyorlar. Bilim insanları, Tunavirinae ailesinin bir alt sınıfında yer alan bu yeni virüsün insan vücudunun anlaşılabilmesi için önemli olduğunu düşünüyorlar.

Günümüzde, bilim insanları bu bakteriyofajla ilgili hala çok sınırlı bilgiye sahipler. Keşfedilen virüsün insan vücuduna nasıl bir etki sağladığı ise henüz bilinmiyor. Ancak bilim insanları yeni virüs türünün insan vücudu üzerindeki etkilerini incelemeye başladı.