Okuma Süresi
1 dakika

Spider-Man oyununun yapımcısı olan Insomniac Games, yakın zamanda Rhysida isimli hacker grubu tarafından büyük bir siber saldırıya uğradı. Bu saldırıda 1,67 terabayt veri çalındı. Çalınan bu verilerin sızdırılmaması karşılığında Rhysida hacker grubu, Insomniac Games’ten 2 milyon dolar fidye talep etti fakat şirket ödeme yapmayınca hacklenen dosyalar sızdırıldı. Hacklenen dosyalar arasında, yeni çıkacak Wolverine oyunundan görüntüler, Insominac Games’in 2030’ların başına kadar olan yayın listesi ve çalışanların verileri de bulunuyor.

Hack olayının ardından Insomniac Games, X hesabı üzerinden bir açıklama yayınladı.

“Gösterdiğiniz şefkat ve destek için teşekkür ederiz.

Stüdyomuza yönelik son siber saldırı ve bunun ekibimiz üzerindeki duygusal etkisi nedeniyle hem üzgün hem de öfkeliyiz. Birkaç gündür birbirimize destek olmak için içimize odaklandık.

Çalınan verilerin çalışanlarımıza, eski çalışanlarımıza ve bağımsız yüklenicilerimize ait kişisel bilgileri içerdiğinin farkındayız. Ayrıca PS5 için Marvel’s Wolverine ile ilgili ilk detayları da içeriyor. Hangi verilerin etkilendiğini belirlemek için hızla çalışmaya devam ediyoruz.

Bu deneyim bizim için son derece üzücü oldu.

Herkesin geliştirdiğimiz oyunlardan amaçlandığı gibi keyif almasını istiyoruz. Ancak, Insomniac dirençlidir. Marvel’s Wolverine planlandığı gibi devam ediyor. Oyun yapım aşamasındadır ve tüm planlarımızda olduğu gibi geliştirme süreci boyunca şüphesiz gelişecektir. Marvel’s Wolverine ile ilgili resmi bilgileri doğru zaman geldiğinde paylaşacağız.

Buradaki herkes adına, bu zorlu süreçte bize verdiğiniz destek için teşekkür ederiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz