Cumartesi, Ekim 16, 2021
Ana SayfaDijitalTikTok ABD Yöneticisi, Donald Trump’ın Yasaklama Açıklamasına Yanıt Verdi! 

TikTok ABD Yöneticisi, Donald Trump’ın Yasaklama Açıklamasına Yanıt Verdi! 

ABD Başkanı Donald Trump’ın platforma yönelik yasaklama açıklamasına, TikTok ABD Genel Müdürü Vanessa Pappas’dan yanıt geldi. PappasTikTok ABD’nin resmi Twitter hesabından paylaştığı videoda “Hiçbir yere gitmeyi planlamıyoruz” ifadelerini kullandı.  

Çin merkezli video paylaşma uygulaması TikTok ve ABD hükumeti arasındaki gerilimin yükselmesinin ardından Donald Trump, platformun 1 Ağustos tarihinden itibaren ülke ağında yasaklanacağına işaret eden bir açıklama yapmıştı. Bunun üzerine TikTok ABD Genel Müdürü Vanessa Pappas, TikTok ABD’nin resmi Twitter hesabı üzerinden bir video paylaşarak Trump’ın yasaklama açıklamasına yanıt verdi. Videoda uzun bir süre daha ABD ağında kalacaklarının altını çizen Pappas, hiçbir yere gitmeyi planlamadıklarını da sözlerine ekledi.  

Pappas‘ın açıklaması, “TikTok Topluluğuna ABD Genel Müdürü Vanessa Pappas’dan Bir Mesaj” notuyla paylaşıldı. Pappas, platformun resmi Twitter hesabı üzerinden yayınlanan açıklamasında “Her gün yaratıcılıkları ve neşelerini günlük hayatımıza getirerek TikTok’u kullanan milyonlarca Amerikalı kullanıcımıza teşekkür etmek istiyorum. Desteğinizi dile getirdiğinizden haberdarız ve bunun için teşekkür ederiz. Hiçbir yere gitmeyi planlamıyoruz. TikTok, yaratıcılar ve sanatçılar için kendilerini ve fikirlerini ifade edebilecekleri ve farklı kültürlerden gelen insanlarla bağlantı kurabilecekleri bir yuva ifadelerine yer verdi.  

Pappas, TikTok ABD bünyesinde yarattıkları istihdam olanaklarının da altını çizdi

TikTok İstihdam

Pappas ayrıca, TikTok’u evleri gibi gören tüm kullanıcılarla gurur duyduklarına işaret etti. Bununla birlikte; TikTok bünyesinde çalışan 1500 ABD’li personel ve gelecek 3 yıl içerisinde ülkede yaratmayı planladıkları 10.000 istihdam olanağından dolayı da gururlu olduğunu ifade eden TikTok ABD Yöneticisi, İçerik üreticilerimizi desteklemek için oluşturduğumuz ve yeni duyurduğumuz 1 milyar dolarlık ‘ABD İçerik Üretici Fonu’ konusunda da oldukça heyecanlıyım. Güvenlik ve gizlilik konusuna gelince, olabilecek en güvenli mobil uygulamayı kullanıcı beğenisine sunuyoruz; çünkü bunun yapılması gereken şey olduğunu biliyoruz. Desteğiniz için minnettarız, uzun bir süre daha buradayız ve sesinizi burada duyurmaya devam edeceğiz. TikTok’u destekleyelim!” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Donald Trump, TikTok Uygulamasını ABD Ağında 1 Ağustos’tan İtibaren Yasaklayacağını Açıkladı

Microsoft, TikTok Uygulamasının ABD Operasyonlarını Satın Alabilir!  

ABD, TikTok ve Diğer Çinli Sosyal Medya Uygulamalarını Yasaklayabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR