Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Profilinizde fotoğrafınızın üstünde yer alan, herhangi bir post veya hikaye paylaşımlarınızda diğer kullanıcıların ana sayfalarında gördükleri kullanıcı adınız, aslında düşünüldüğü gibi basit değil. Hem sosyal medyada sizi tanımlaması hem de değiştirme işlemlerinin zor olması nedeniyle önemli hale geliyor. Dolayısıyla kullanıcı adını değiştirmek isteyenlerin belli başlı kurallara dikkat etmesi gerekiyor. Aynı zamanda Instagram’da kullanıcı adının nasıl değiştirileceği konusu da internette en çok aranan konulardan biri oluyor. Bu nedenle sizler için Instagram’da nasıl yeni bir kullanıcı adı alabileceğinizi ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini görsellerle birlikte adım adım anlattık. İşte; ‘Instagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir?’ ‘Instagram kullanıcı adı değiştirme?’ ‘Instagram kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?’ ‘Instagram’da kullanıcı adı neden değiştirilir?’

Instagram’da paylaşımlarınız kadar sizi tanımlayan bir diğer faktör de kullanıcı adınızdır. Platformda bir profil oluşturmak için yapılması gereken ilk işlemlerin başında da kullanıcı adı edinmek gelmektedir. Fakat Instagram’da kullanıcı adı almak veya değiştirmek zor olan işlemlerden biridir. Başkası tarafından kullanılan adı alamayacağınız için yeni bir isim üretmeniz gerekmektedir. Bu durum da kullanıcı adı değiştirme işleminde vakit harcamanıza neden olmaktadır. Aynı zamanda kullanıcı adı değiştirirken de dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Örneğin; harf, rakam, nokta veya alt çizgi gibi ifadelere izin verilmesi gibi. Peki, Instagram kullanıcı adını değiştirmek isteyenler bunu nasıl yapacak? Tekno Safari editörleri olarak yazımızda bu soruya cevap verdik. Yeni bir Instagram kullanıcı adını nasıl oluşturacağınızı, hangi işlemleri yapmanız gerektiğini tüm detaylarıyla anlattık. İşte; ‘Instagram kullanıcı adı nasıl değiştirilir?’ ‘Instagram kullanıcı adı değiştirme?’ ‘Instagram kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?’ ‘Instagram’da kullanıcı adı neden değiştirilir?’

Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Instagram’da kullanıcı adınızı mobil üzerinden değiştirmek için öncelikle profilinize geliyorsunuz ve profili düzenle ifadesine dokunuyorsunuz.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Ardından fotoğrafta okla gösterdiğimiz alana yeni kullanıcı adınızı yazıyorsunuz.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Daha sonra sağ üstte gördüğünüz ifadeye dokunuyorsunuz ve kullanıcı adını değiştirme işlemini tamamlıyorsunuz.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Instagram kullanıcı adını web üzerinden değiştirmek için sağ üstte yer alan profil fotoğrafınıza dokunarak profilinize gidiyorsunuz.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Profili düzenle seçeneğine dokunuyorsunuz.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Yeni kullanıcı adınızı giriyorsunuz.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Son olarak gönder ifadesine dokunuyorsunuz ve web üzerinden kullanıcı adınızı değiştirme işlemini tamamlıyorsunuz.

Instagram’da Kullanıcı Adı Değiştirme İşlemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

  • Almak istediğiniz yeni kullanıcı adı başka biri tarafından kullanılıyorsa Instagram bunu onaylamayacaktır.
  • Kullanıcı adınızı 14 gün arayla değiştirebilirsiniz.
  • Kullanıcı adı harf, alt çizgi, rakam ve nokta ifadeleriyle oluşturulabilir.
  • Yeni kullanıcı adınızı almanızla birlikte platformdaki tüm yorum, sohbet, paylaşım ve beğenilerde de adınız değişecektir.
  • Kullanıcı adınızı değiştirdiğinizde, sizden daha önce bahsedilen hikayelerde eski kullanıcı adınız görünecektir.
  • Instagram’da görünen adınızı ise istediğiniz zaman, istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Instagram’da Kullanıcı Adı Neden Değiştirilir?

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Instagram’da uzun zamandır hesabı olanlar aldıkları ilk kullanıcı adından memnun olmayabiliyorlar. Dolayısıyla yeni bir kullanıcı adı oluşturmak isteyebiliyorlar. Bununla birlikte özellikle de kadın kullanıcılar evlendikten sonra yeni soyadlarını sosyal medya hesaplarına eklemek isteyebiliyorlar.

Instagram kullanıcı adı işletme hesapları için de oldukça önemli oluyor. Artık sosyal medya üzerinden de satış yapıldığı veya bir marka kimliği oluşturulduğu gerçeğini göz önünde bulundurduğumuzda bu hesaplar için kullanıcı adının önemi de ortaya çıkıyor. Dolayısıyla bazı işletme hesapları isim değiştirme yoluna gidebiliyor veya yüksek takipçiye sahip olan hesap bir başkasına satıldığında yeni bir kullanıcı adı oluşturuluyor.

İlginizi Çekebilir:

Final Cut Pro ve Logic Pro, Yeni MacBook Pro Modellerine Özel Güncellendi

Apple M1 Pro ve M1 Max Çip Özellikleri Belli Oldu

Poco X3 GT detaylı inceleme / 1 Aylık Kullanım

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz