Final Cut Pro ve Logic Pro, M1 Pro ve M1 Max çipe sahip yeni MacBook Pro modellerinde yeni güçlü özellikler ve üst seviye performansla güncellendi.

Final Cut Pro ve Logic Pro, yaratıcı profesyoneller için yeni ve güçlü özellikler ile, M1 Pro ve M1 Max çiplere sahip MacBook Pro modelleri için güncellendi.

Yeni MacBook Pro modelleri ile Final Cut Pro kullanan video editörleri, yedi adet 8K ProRes video akışını oynatmak veya yeni Liquid Retina XDR Ekran ile 8K HDR videolarda renk sınıflandırma yapmak gibi, daha önce hiçbir Mac cihazın yapamadığı araçları kullanabiliyor.

Final Cut Pro’nun, yapay öğrenme teknolojisi kullanarak yüzleri ve nesneleri otomatik olarak algılayan ve bunların hareketlerini eşleyen yeni Object Tracker özelliği sayesinde sinema kalitesinde, harika başlıklar ve efektler yaratmak mümkün. Apple’ın profesyonel müzik yapma yazılımı Logic Pro şimdi uzamsal sesle müzik yapmaya olanak tanıyan eksiksiz bir araç setine sahip. Bu sayede herkes, kendi şarkılarının miksajını yapabiliyor ve bunları Dolby Atmos formatında Apple Music’e aktarabiliyor. Ayrıca müzisyenler M1 Max çipe sahip yepyeni MacBook Pro’da kayıt yaparken 3 kat daha fazla eklenti kullanabiliyorlar. Final Cut Pro ve Logic Pro, macOS Monterey’nin çığır açan performansını ve profesyonel becerilerini temel alarak geliştirilmiş Evrensel uygulamalar ve her ikisi de bugün Mac App Store’dan edinilebiliyor.

final-cut-pro-logic-pro-macbook-pro-teknosafari

Apple Küresel Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bob Borchers, konu hakkında “Dünyanın en yaratıcı insanları, hepimizin keyifle izleyip dinlediği unutulmaz filmleri, TV programlarını, online videoları, şarkıları ve fon müziklerini Final Cut Pro, Logic Pro ve Mac kullanarak yapıyorlar. Hem Final Cut Pro ve Logic Pro’nun yeni ve güçlü özellikleri hem de yepyeni M1 Pro ve M1 Max çiplerinden güç alan MacBook Pro’nun benzersiz performansı sayesinde, profesyoneller yaratıcılıklarının sınırlarını daha önce hiç olmadığı kadar zorlayabilecekler.” şeklinde konuştu.

Final Cut Pro 10.6, bugünden itibaren mevcut kullanıcılara ücretsiz bir güncelleme olarak yayınlanacak. Yeni kullanıcılar ise Mac App Store üzerinden 3.499 TL fiyat etiketi ile uygulamaya erişebilecek.

Logic Pro 10.7 güncellemesi de bugün itibari ile mevcut kullanıcılara ücretsiz olarak yayınlanacak. Yeni kullanıcılar ise Mac App Store üzerinden 2.299 TL fiyat etiketi ile uygulamaya erişebilecek.

İlginizi Çekebilir:

Apple M1 Pro ve M1 Max Çip Özellikleri Belli Oldu

M1 Pro ve M1 Max Çipli MacBook Pro Özellikleri Belli Oldu

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz