facebook koronavirüs bilgi merkezi

Facebook, T.C Sağlık Bakanlığı ile birlikte birçok yerel ve küresel sağlık kuruluşlarından aldığı covid-19 salgını ile ilgili en güncel bilgileri “Koronavirüs (COVID-19) Bilgi Merkezi”nde Türkçe olarak paylaşacak.

Kullanıcıların en doğru ve en güvenilir bilgilere ulaşmasına sağlamak amacıyla Facebook Koronavirüs Bilgi Merkezi ‘ni erişime açacağını duyurmuştu. Covid-19 ile ilgili en güncel bilgilerin yer aldığı hizmet Türkçe olarak erişime açıldı. Merkez, aynı zamanda bireylerin sağlıklı kalmaları, ailelerini ve topluluklarını desteklemeleri için alabilecekleri önlemleri de paylaşıyor.

Takibe başlanabilmesi için Türkiye’deki Facebook kullanıcılarının haber kaynaklarının en üstünde belirecek olan Koronavirüs (COVID-19) Bilgi Merkezi, Sağlık Bakanlığı’nın yanı sıra Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) gibi küresel sağlık kuruluşları tarafından paylaşılan gerçek zamanlı güncellemelere ve sosyal mesafe ve COVID-19’un yayılmasını önleme ile ilgili yardımcı makalelere, videolara ve gönderilere yer verecek.

facebook koronavirüs bilgi merkezi

Hem küresel hem bölgesel bilgiler paylaşılacak

Merkezin en üstünde yer alan ana istatistikler ve hem küresel, hem de bölgesel haber başlıkları günlük olarak güncellenecek. Kullanıcılar, sağlık kuruluşlarının paylaştıkları son güncellemelerle ilgili bildirim almak ve bunları haber kaynaklarında görebilmek için merkezi takip edebilecek.

Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, insanları korumak ve bilgilendirmek adına COVID-19 ile ilgili güvenilir bilgileri desteklemeyi en büyük öncelikleri haline getirdiklerini dile getirdi.  Facebook Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı Derya Matraş, şöyle konuştu: “COVID-19 salgınının dünyanın dört bir yanındaki etkilerini görmeye devam ediyoruz. İnsanların güvenilir sağlık kuruluşlarının paylaştığı doğru ve resmi bilgilere erişmelerini sağlamayı en önemli önceliğimiz ve odağımız haline getirdik. Bu doğrultuda, aralarında T.C. Sağlık Bakanlığı da olmak üzere birçok yerel ve küresel sağlık kuruluşu ile işbirliği yaptık. Türkiye’deki kullanıcılarımızın haber kaynaklarında görebilecekleri ve Türkçe olarak erişebilecekleri Facebook Koronavirüs Bilgi Merkezi ’ni hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemde de, Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü gibi önemli sağlık kuruluşlarından gelen güvenilir bilgilere ülkemizde servislerimizi kullanan herkesin en hızlı şekilde erişebilmesi adına gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.”

Facebook, geçtiğimiz hafta Türkiye’deki Facebook kullanıcılarını platform üzerinden Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesine yönlendirdi. Ayrıca “Koronavirüsün Yayılmasını Önlemeye Yardımcı Ol” başlıklı açılır iletiyi hayata geçirdi. Şirket, aynı zamanda platformlarında koronavirüs ile ilgili yanlış ve zararlı bilgilerin yayılmasını engellemek adına Sağlık Bakanlığı’na finansal ve teknik destek de sunuyor.

KARANTİNA GÜNLERİ, CORONA FIRSATÇILARI, TUVALET KAĞIDI SEKTİRME- DigiToll #8 #EVDEKAL

Her Telefonda Çalışan 5 Nostaljik Oyun #EVDEKAL

Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı 10.827’ye, can kaybı ise 168’e yükseldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz