Okuma Süresi
1 dakika

Akıllı ev aletlerinin uyku takibi yapabilmesini isteyen LG, ev aletleri ile yapay zekâ yardımıyla kullanıcıların uyku düzenlerini takip edecek.

LG, akıllı ev sistemlerine yapay zekâ ile uyku takibini dahil ediyor. Güney Koreli bir uyku girişimi ile iş birliği yapan LG, kullanıcıların ne zaman uyuduğunu algılayabilen ve ayarları buna göre değiştirebilen akıllı ev aletleri geliştirecek.

LG, Ev Aletleri ile Uyku Takibi Yapabilecek

Asleep ve LG arasında kurulan ortaklık ile ev aletleri kişiselleştirilebilir olacak. LG, akıllı TV ve akıllı telefon gibi cihazların mikrofonu ile kullanıcıların nefes almaya ritmini dinleyerek uyku evrelerini takip edecek. Koreli firma bu teknolojiyi TV’ler, buzdolapları, klimalar, hava temizleyiciler ve çamaşır makineleri gibi birçok farklı ürüne uyumlandırmayı planlıyor.

Söz konusu iş birliği sayesinde cihazların uyku evresine göre açılıp kapanabileceği ve ayarları optimize edebileceği de açıklandı. Örneğin LG Whisen klima, kullanıcının uyku aşamasına göre oda sıcaklığını otomatik olarak ayarlayacak. LG Aero Furniture hava temizleyicisi ise kullanıcının uyanık olmadığını algıladığında uyku moduna geçecek.

Asleep’e ait olan bu teknoloji, gelecek az düzenlenmesi beklenen CES 2023’te tüketicilerin beğenisine sunulacak. Ayrıca şirketin daha önce güzellik ve sağlık cihazları da üreten bir dizi firma ile ortaklık kurduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Minimalist Ev Aletleri

LG’nin CES 2023 fuarındaki tek lansmanı bu olmayacak. Firma buzdolabı, çamaşır makinesi, kurutma makinesi, fırın ve bulaşık makinesi gibi aletlerdeki gereksiz düğmeleri ve dekoratif öğeleri kaldırıp “minimalist ev aletlerini” sergileyecek.

Ayrıca minimalist cihazların yazılım ve donanım aracılığıyla yükseltilebileceği ve kullanıcıların LG ThinQ uygulaması ile yeni özellikleri ekleyebileceği açıklandı. LG Ev Aletleri Başkanı Lyu Jae-cheol, şu sözleri kullandı: “Bu güncellemeler, pahalı cihazların planlı eskime göz önünde bulundurularak tasarlandığı fikrine meydan okuyacak.”

Asleep ile iş birliği yapay LG’nin ev aletlerinde yaptığı değişiklik hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce akıllı ev eşyalarının uyku takibi yapabilmesi kullanıcıları cezbeden bir özellik olacak mı? CES 2023 fuarını ve gerçekleşecek lansmanları heyecanla takip ediyor olacağız.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz