Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Mojang’ın yakın zamanda piyasaya sürdüğü Minecraft Dungeons oyununun çıkış sağlayacak ilk DLC ‘si olan Jungle Awakens ‘in çıkış tarihi açıklandı. Cuma günü yapılan duyuruda yeni DLC’nin 1 Temmuz tarihinde yayınlanacağı açıklandı. 

Minecraft, çıktığı ilk günden bu yana oyuncular arasında oldukça popüler durumda. Yakın zamanda piyasaya sürülen Minecraft Dungeons oyunu da oldukça sevilmiş gibi görünüyor. Uzun zaman önce duyurusu yapılan Minecraft Dungeons ‘un ilk DLC ‘si Jungle Awakens ‘in, şirket tarafından yapılan açıklama ile 1 Temmuz’da oyunseverlerin beğenisine sunulacağı bildirildi.

Jungle Awekens tüm platformlara sunulacak

1 Temmuz’da gelecek olan Jungle Awakens DLC’sinin görüntülerine baktığımızda oyunun haritasının daha çok ormanlık bir alanda geçeceğini görebiliyoruz. Bu DLC’den öğrendiğimiz birkaç şeyden birisi ise oyuna yeni üç adet görev içeriğinin eklenecek olması oldu. DLC içeriğiyle ayrıca oyuncuların bulabileceği yeni zırhlar, silahlar ve eşyaların oyuna ekleneceği bilgisini önceden öğrenmiştik. Jungle Awakens DLC paketi bütün platformlara sunulacak.

İlk DLC paketi olan Jungle Awakens’i oyunun Hero Pass sürümüne sahip olanlar otomatik olarak alabilecek. Standart sürümüne sahip olan oyuncuların ise bu DLC’yi satın alması gerekecek.

Minecraft Dungeons oyununa henüz sahip değilseniz fakat oynamak istiyorsanız öncelikle GamePass’a üye olup oyunu ilk ay 5.90 TL gibi bir fiyatla deneyebilirsiniz. PC veya Xbox platformlarından kalıcı olarak oynamak istiyorsanız 56.25 TL’den satın alabilirsiniz. Oyun, PlayStation 4 için 84 TL, Nintendo Switch için ise 20 dolardan satışa sunuluyor.

Minecraft Dungeons Nedir?

Mojang Studios ve Double Elevens tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayını gerçekleştirilen ve Minecraft dünyasında geçen maceralı mücadele oyunu. 20 Mayıs 2020 tarihinde Nintendo Switch, PlayStation 4, Windows ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirmiştir.

Minecraft Dungeons’un İkinci DLC’si Creeping Winter Olacak

Şirket, oyunun indirilebilir içerikleri hakkında bir yol planı hazırlamıştı. Bu planda, oyuna gelecek olan iki DLC paketini görmüştük. Bu DLC’lerden birisi Jungle Awakens diğeri ise Creeping Winter’dı. Mojang’ın çıkacağını duyurduğu Creeping Winter DLC’sinin nasıl bir haritada geçeceğini biliyoruz fakat çıkış tarihi hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Minecraft Dungeons Sistem Gereksinimleri

Minimum

  • İşletim Sistemi: Windows 10, Windows 8 ya da Windows 7 64-bit; (son güncellemelerle bazı fonksiyonlar Windows 7 veya 8’de çalışmayacaktır.)
  • İşlemci: Intel Core i5 2.8 GHz veya eşdeğer bir işlemci
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870 veya eşdeğer DX 11 bir ekran kartı
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Görüntü Belleği: 2 GB VRAM
  • Depolama: 6 GB boş alan
  • DirectX: DirectX 11

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayın..

İlginizi çekebilir:

Minecraft Dungeons İlk Büyük DLC’si Jungle Awakens Geliyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz