instagram-guncelleme-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Instagram, gizlilik odaklı yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Meta çatısı altında olan Instagram, takipçi gizleme özelliği üzerinde çalışıyor.

Meta şirketi çatısı altında yer alan Instagram, hesapların gizliliğini artırmak üzere geliştirmeler yapıyor. İnternet üzerinde paylaşılan bilgilere göre, kullanıcılar takipçi sayısını gizleyebilecek. Ancak bu özellik herkes tarafından erişilemeyecek.

Sosyal medya uygulamalarında yer alan yenilikler, henüz tüm kullanıcılar ile paylaşılmadan önce sızdırılmaya devam ediyor. Twitter’da yapılan bir paylaşım ile ilk defa görüntülenen güncelleme, Instagram’ın üzerinde çalıştığı bir yeniliği gözle önüne seriyor.

instagram-takipci-gizleme-teknosafari

Yeni özellik, şimdilik yalnızca mavi tike sahip olan kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Bununla birlikte kullanıcılar, hesaplarının “Takipçiler” sekmesini tamamen gizli hale getirebilecek. Hesabın kendisi dışında hiç kimse takipçi sayısını göremeyecek.

Ancak bu özellik, yalnızca 4000+ takipçiye sahip ve doğrulanmış işletme hesapları tarafından kullanılabilecek. Eğer takipçi sayısı 4000 altında ise ve mavi tik yoksa, bu özellikten yararlanılamayacak.

Bunların yanında yeni özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğu belirtildi. Yani ilerleyen dönemlerde özellik, şu anki halinden farklı bir şekilde de yayınlanabilir. Hatta aynı beğeni gizleme özelliğinde olduğu gibi, kademeli olarak tüm kullanıcılar ile paylaşılabilir.

Instagram, henüz konu hakkında herhangi bir resmi açıklamada bulunmadı.

İlginizi Çekebilir:

Yeni Nissan Qashqai Türkiye’de satışa sunuldu

Dying Light 2: Stay Human 5 yıl boyunca güncelleme alacak

Xiaomi, uygun fiyatlı katlanabilir telefon üzerinde çalışıyor

En çok izlenen Netflix dizi ve filmleri paylaşıldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz