İstegelsin Nasıl Sipariş Verilir?

Online alışveriş yöntemi uzun zamandır hayatımızda. Fakat pandemiyle birlikte, belli bir saatten sonra sokağa çıkma yasaklarının uygulanması nedeniyle de mutfaktan, giyime her çeşit ihtiyacımız için internet ve alışveriş uygulamalarını daha sık kullanmaya başladık. İşte, haberimizde bahsedeceğimiz İstegelsin uygulaması da bunlardan biri. Peki; ‘İstegelsin nasıl kullanılır’? ‘İstegelsin nasıl sipariş verilir’? ‘İstegelsin sesli sipariş’. ‘İstegelsin alışveriş listesi nasıl oluşturulur’? Detaylar haberimizde… 

İstegelsin uygulamasına yer verdiğimiz bu yazımızda, nasıl kullanacağınızı adım adım anlatırken uygulamaya dair tüm özellikleri inceledik. Sesli siparişten, nasıl alışveriş listesi oluşturacağınıza dair pek çok konuya değindik. Avantajları ve dezavantajlarıyla birlikte değerlendirdiğimiz İstegelsin uygulaması, detaylarıyla haberimizin devamında. İşte; İstegelsin nasıl kullanılır’? ‘İstegelsin nasıl sipariş verilir’?İstegelsin sesli sipariş’. İstegelsin alışveriş listesi nasıl oluşturulur’ 

İstegelsin Nasıl Kullanılır? 

İstegelsin Nasıl Sipariş Verilir?İstegelsin uygulamasında öncelikle konum erişim izinlerini onaylamanız gerekiyor. 

İstegelsin Nasıl Sipariş Verilir? Ardından ekranınızda açılan uygulamada ‘hesabım’ seçeneğine geliyor ve buradan üyeliğinizi oluşturuyorsunuz.  

İstegelsin Nasıl Sipariş Verilir?Üyelik için ilk olarak telefon numaranızı giriyorsunuz ve telefonunuza gelen onay kodunun uygulama tarafından otomatik olarak girilmesini onaylıyorsunuz. 

 

 

İstegelsin Nasıl Sipariş Verilir?

Daha sonra ad, soyad, e-posta bilgilerinizi giriyorsunuz. Böylece İstegelsin uygulamasında hesabınızı oluşturuyorsunuz.  

İstegelsin Nasıl Sipariş Verilir?

Altta yer alan ‘istegelsin’ seçeneğine geldiğinizde fotoğrafta gördüğünüz gibi içecek, temel gıda, meyve, sebze, tekstil gibi her çeşit kategori karşınıza çıkıyor.  

İstegelsin Nasıl Sipariş Verilir?

Yine istegelsin sayfasında yukarıda gördüğünüz arama alanına ürünü yazarak arayabilir, sesli arama yapabilir ve ürünün barkodunu okutarak da kısa yoldan arayabilirsiniz. Arama alanının altında yer alan ev ve zaman seçenekleriyle ise siparişinizin evinize veya eklediğiniz başka adresler varsa o adresler içinden hangisine gelmesini istediğinizi seçebilirsiniz. 

İstegelsin Nasıl Sipariş Verilir?

Zaman alanına geldiğinizde ise siparişinizin bugün, yarın veya ertesi gün olmak üzere hangi saatler arasında gelmesini istediğinizin seçimini yapabiliyorsunuz.  

İstegelsin Nasıl Sipariş Verilir? 

İstegelsin Nasıl Kullanılır?

Uygulamada sipariş vermek için ilk olarak ürünün üzerine dokunuyor ve ‘sepete ekle’ yazan kutucuğa geliyorum. 

İstegelsin Nasıl Kullanılır?

Bu üründen bir taneden fazla sipariş verecekseniz ‘+’ ifadesine dokunarak sayıyı çoğaltıyorsunuz. ‘Çöp kutusu’ ifadesine dokunduğunuzda ise ürünü sepetinizden kaldırıyorsunuz.  

İstegelsin Nasıl Kullanılır?

Ardından geri geliyorum ve altta gördüğünüz ‘sepetim’ alanında dokunuyorum. Buradan ödemeyi yaparak siparişimi veriyorum. İstegelsin uygulamasında alışveriş yapmanız için minimum sepet tutarı 60 TL’dir. Bu ücretin altında alışveriş yapamıyorsunuz.  

 

 

İstegelsin Nasıl Kullanılır?

Uygulamada altta yer alan ‘arama’ seçeneğine geldiğinizde yine ürün arayabilirsiniz. Ayrıca önceden gezdiğiniz ürünler de burada karşınıza çıkacaktır. ‘Kampanya’ seçeneğine dokunduğunuzda her alışveriş uygulamasında olduğu gibi burada da indirimleri göreceksiniz.  

İstegelsin Nasıl Kullanılır?‘Hesabım’ alanında geldiğinizde siparişleriniz, alışveriş listeniz, kayıtlı kartlarınız, adresleriniz, kişisel bilgileriniz, sesli siparişlerinizi görebiliyor ve yönetebiliyorsunuz.  Ayrıca uygulamadan çıkış yapabiliyorsunuz.  

İstegelsin Sesli Sipariş 

İstegelsin Nasıl Kullanılır?

Uygulamada sesli sipariş verme özelliği de bulunuyor. Bunun için ‘hesabım’ seçeneğine geliyorsunuz ve sesli sipariş yazısına dokunuyorsunuz. Sesli sipariş verebilmeniz için öncelikle, daha önce sipariş vermeniz, kayıtlı bir adresinizin olması ve kayıtlı bir kredi kartınızın olması gerekiyor. Bu adımların her birini gerçekleştirdiyseniz satış sözleşmesini onaylıyor ve ‘sesli sipariş oluştur’ yazan kutucuğa dokunarak siparişinizi gerçekleştiriyorsunuz.  

İstegelsin Alışveriş Listesi Nasıl Oluşturulur? 

İstegelsin Nasıl Kullanılır?

İstegelsin uygulamasında alışveriş listesi oluşturmak için yine ürünlere geliyorsunuz. Sağ üstte gördüğünüz ‘+’ ifadesine dokunuyorsunuz. Karşınıza çıkan ekrandan ‘yeni liste oluştur’ yazısına geliyor ve listenize bir isim vererek oluşturuyorsunuz. Ardından geri geliyorsunuz, listenizi seçiyorsunuz ve ürünü ‘listeme ekleme’ yazısına dokunarak ekliyorsunuz.  

İstegelsin Nasıl Kullanılır?Hesabım seçeneğinden alışveriş listenize geldiğinizde de eklediğiniz ürünleri sepete aktararak alabilirsiniz. Alışveriş listesi oluşturmanın amacı o an alışveriş yapamayacaksanız bile daha sonra bu ürünleri almak adına önceden bir liste oluşturmaktır. Böylece tekrar tekrar uygulamada almanız gereken ürünleri aramak yerine listenize gelerek alışverişini tamamlayabilirsiniz. Listenizde sağ üstte gördüğünüz ‘ayarlar’ ifadesine geldiğinizde listenizi silebilir, boşaltabilir ve liste sahibi olarak bir arkadaşınızı, eşinizi, sevgilinizi ekleyebilirsiniz. Bunu da o kişinin telefon numarasını yazarak yapıyorsunuz.  

İstegelsin uygulamasında ekmek, su gibi günlük temel ihtiyaçlar olmak üzere bakım, kozmetik, sağlık, aksesuar, teknoloji, kırtasiye, oyuncak, kitap, dergi, temizlik, sporcu takviyeleri ve daha pek çok üründe alışverişinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu noktada avantajlı bulduğum bir uygulama. Fakat uygulamada siparişlerim için adresimi eklemek istediğimde karşıma Ankara, İstanbul, Kocaeli, Muğla olmak üzere 4 il çıktı. Bu durum,  İstegelsin uygulamasının yalnızca bu illerde kullanılabildiği anlamına geliyor. Dolayısıyla bir dezavantaj ve eksiklik olarak karşımıza çıkıyor.  

İstegelsin uygulamasını Play Store ve App Store’dan indirebilirsiniz. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız. 

İlginizi çekebilir: 

Akıllı Saatler, Semptomlardan Önce Koronavirüsü Tespit Edebiliyor

WhatsApp’tan Signal’a Akın Eden Kullanıcı Kitlesi Sonrası Signal Kısa Bir Süreliğine Çöktü

Linkedlin, Sosyal Medya Düzenlemesi Kapsamında Türkiye’de Temsilci Atayacağını Açıkladı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz