Google Haritalar mobil’de artık büyük anıtlar, tarihi eserler gibi yapılar daha kolay görülebilecek. Bu sayede haritada yön bulmak daha kolay bir hale gelecek.

Google Haritalar yön bulmak için sıklıkla tercih edilen bir uygulama. Ancak uygulamayı kullanırken sadece uygulamaya bağlı kalarak gidilecek yerler bulunmuyor ya da bulunması biraz zaman alıyor. Seçilen lokasyona hem uygulamayı kullanarak hem de etraftaki yapılara dikkat ederek gitmek işi daha çok kolaylaştırıyor. Etrafta bulunan yapılar genellikle çoğu insanın bildiği yapılar, Google Haritalar bunları gösteriyor ancak her zaman bu yapılar net olarak gözükmeyebiliyor.

Google, çoğu insanın hayatını kolaylaştıracak bir güncellemeyle artık önemli yapıları daha net görmeye olanak sağlayacak.

Google Haritalar; hastane, okul, kütüphane, mağaza gibi önemli lokasyonları özel bir baloncukla işaretleyerek gösteriyor. Bu yeni güncellemeyle birlikte artık Google Haritalar önemli anıtları, tarihi eserleri de özel baloncukla işaretleyecek ve bu lokasyonların daha kolay bulunmasını sağlayacak.

Eiffel Kulesi gibi tarihi ve turistik bölgeleri de artık baloncuklarla öne çıkarmayı planlayan Google Haritalar’la yön bulmak daha da kolaylaşacağa benziyor.

Şu an sadece Eiffel Kulesi için gelen bu özelliğin diğer bölgelere ise ne zaman geleceği bilinmiyor. Dünyadaki diğer tarihi lokasyonlara bu özellik henüz gelmiş değil. Ama ilerleyen süreçlerde dünyanın birçok yerinde bu özellikle karşılaşılacak gibi duruyor.