Instagram yeni özelliği, Instagram Birlikte İzle özelliği, Instagram, sosyal medya uygulamaları,
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Evde kalmamız gerek bu son günlerde birçok firma yeni özelliklerini tanıtmak için acele ediyorlar. Sosyal medya uygulamaları dahil olmak üzere tüm şirketler, evde fazlasıyla vakit geçiren insanların eğlenmeleri amacıyla yenilikler getirmeye devam ediyor. Instagram, yeni özelliği, ‘Birlikte İzle’ özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde görüntülü görüşme sırasında Instagram’ın içerisinde, arkadaşlarımız ile birlikte gezinme şansımız olacak.

Son günlerde Coronavirüs sebebiyle dünyanın birçok noktasında insanlar evlerine kapanmış durumda. Temas yoluyla geçen Coronavirüsden korunmak isteyen insanlar önlem olarak kendilerini karantinaya almış durumdalar. Bu önlemler çerçevesinde ülkemizde, risk grubuna giren 65 yaş ve üzeri insanlara, sokağa çıkma yasağı getirildi. Cafeler, kahvehaneler, dernekler, tiyatrolar, sinemalar, barlar, camiler yani tüm toplu etkinlik alanları kapatıldı. Toplu gerçekleşecek olan etkinlikler de tek tek iptal olmuş durumda. Coronavirüsden korunmak amacıyla evlerine çekilmiş insanların, vakitlerini eğlenceli bir hale getirmek için sosyal medya uygulamaları yeni özelliklerini tanıtıyor. Instagram, yeni özelliği ‘Birlikte İzle’ ile beğenileri toplamış durumda.  

Instagram, Birlikte İzle özelliği

Instagram Birlikte İzleme özelliği

Evde kalmamız gereken bu dönemlerde, arkadaşlarımıza, sevdiklerimize, Instagram üzerinden gönderiler paylaşmak en çok yaptığımız şeylerden biri haline geldi. Instagram’ın yeni tanıtmış olduğu özellik ‘Birlikte İzle’ en temelinde Netfilx’in ‘Netflix Party’ özelliğine benziyor. Yeni duyurulmuş olan Birlikte İzle sayesinde arkadaşlarımız ile toplu video görüşmeleri gerçekleştirebiliyoruz. Bu gerçekleştirdiğimiz video görüşmesi sırasında da, arkadaşlarımızla anlık olarak beğendiğimiz, kaydettiğimiz postları paylaşabiliyoruz. Hatta hep birlikte Instagram’ın keşfet kısmında bile dolaşabiliyoruz. Yeni duyurulan bu özellik evde geçirilen bu zamanları biraz daha eğlenceli hale getirecek gibi duruyor. 

Instagram koronavirüs sebebiyle yeni önlemler aldı

Küresel bir kriz haline dönüşen ve bu zamana kadar 196 ülkeye sıçrayan koronavirüs salgını için Instagram, platformda alınan kararları duyurdu. Özellikle sosyal medyada covid-19 salgını hakkındaki yanlış ve yanıltıcı içerikler çok hızlı bir şekilde yayılıyor. Kullanıcıların bu durumdan etkilememesi Instagram koronavirüs önlemleri ile birlikte atılan yeni adımları açıkladı.

Instagram bu noktada COVID-19 efektlerinin çoğunu kaldırılacak. Bununla birlikte ‘Evde Kal’ çıkartmaları, el yıkama gibi hatırlatmalar sağlayacak çıkartmalar ve etiketler oluşturacak. Diğer önlemlere buradan ulaşabilirsiniz: Instagram koronavirüs sebebiyle yeni önlemler aldı

Her Telefonda Çalışan 5 Nostaljik Oyun #EVDEKAL

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz