instagram koronavirüs önlemleri

Küresel bir kriz haline dönüşen ve bu zamana kadar 196 ülkeye sıçrayan koronavirüs salgını için Instagram, platformda alınan kararları duyurdu. Özellikle sosyal medyada covid-19 salgını hakkındaki yanlış ve yanıltıcı içerikler çok hızlı bir şekilde yayılıyor. Kullanıcıların bu durumdan etkilememesi Instagram koronavirüs önlemleri ile birlikte atılan yeni adımları açıkladı.

Instagram, Dünya Sağlık Örgütü’nün covid-19 salgınıyla ilgili küresel acil durum ilan etmesinden bu yana insanların güvende kalmaları, doğru bilgiye ulaşmaları ve birbirleriyle bağlantıda kalmaları konularında çalışmalarını artırdı. Instagram koronavirüs önlemleri ile alakalı olarak bugün bu konuda atılan yeni adımları duyurdu:

  • İnsanlar koronavirüs veya COVID-19 ile ilgili arama yaptıklarında onları Dünya Sağlık Örgütü veya yerel sağlık bakanlıklarının kaynaklarına yönlendiren bir bilgilendirme mesajı görecek. Bu özellik, önümüzdeki haftalarda dünya genelinde kullanıma sunulacak.
  • Instagram’ın yanlış bilgilerin yayılmasını önleme konusunda mevcut politikalarının yanı sıra yeni önlemler de aldı. Platformda üçüncü taraf doğruluk kontrolü kuruluşları tarafından asılsız olduğu belirlenen içerikler Akış ve Stories’de alt sıralara taşınacak. Keşfet ve hashtag sayfalarından kaldırılacak.
  • Instagram koronavirüs önlemleri adı altında; virüs ile ilgili tedavi etme veya bulaşmasını engelleme gibi yanıltıcı iddialarda bulunan ürünlerin reklamının yapılmasını engelliyor. Maske gibi belirli medikal ürünlerin tanıtımını yapan markalı içerikleri ve reklamları geçici olarak yasaklıyor.

instagram koronavirüs önlemleri 2

  • Instagram Stories’de, tanınmış bir sağlık kuruluşuyla birlikte hazırlanan filtreler dışında, COVID-19 ile ilgili filtreler için arama yapılamayacak.
  • Instagram, önümüzdeki günlerde “Evde Kal” çıkartması ve el yıkama, fiziksel mesafeyi koruma gibi COVID-19 ile ilgili yararlı hatırlatmalar yapmaya yardımcı olan çıkartmaları Stories’de kullanıma sunacak.
  • Instagram, insanların birbirleriyle bağlantıda kalmalarına yardımcı olmak için görüntülü sohbet üzerinden Instagram gönderilerini birlikte görüntüleme özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik ile insanlar görüntülü sohbet içinde sağ alt köşedeki fotoğraf ikonuna tıklayarak, kaydettikleri veya beğendikleri fotoğraf ve videoları arkadaşlarıyla birlikte görüntüleyebiliyor.

Instagram, bu süreçte güvenlik, destek ve doğru bilgi konularına öncelik vermeye devam edeceğinin de altını çizdi.

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

Google Servisleri olmayan telefon: Huawei Mate 30 Pro incelemesi

Mobil Koronavirüs Haritası ile Türkiye ve Dünyada Son Durum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz