Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Twitter, şubat ayında bazı bölgeler için aktif ettiği ‘sesli mesaj gönderme’ özelliğini Türkiye ve Nijerya için de hizmete soktuğunu duyurdu. Twitter’da kullanıcılar artık birbirlerine 140 saniyeye varan sesli mesajlar gönderebilecek. 

Sosyal medya platformu Twitter, özellikle son dönemlerde bünyesine pek çok yeni özellik eklemeye ve yatırım yapmaya devam ediyor. Bakıldığında şirketin ‘sesle’ iletişime oldukça önem verdiği görülüyor. Bu bağlamda Twitter ‘Spaces’ adı verdiği sesli sohbet odaları özelliğini de geçen günlerde kullanıcı hizmetine açmıştı. Şirket şimdi ise, şubat ayında Hindistan, Brezilya ve Japonya’da aktif ettiği ‘sesli mesaj atma’ özelliğini şimdi ise Türkiye ve Nijerya’da hizmete açtığı duyurdu. 

Twitter’ın 12 Mayıs’tan itibaren hayata geçen özelliği sayesinde kullanıcıların artık  Direkt Mesajlarda (DM) daha kolay sohbet edebilmesi hedefleniyor. 140 saniyeye varan sesli mesajlar sayesinde dileyen kişiler yazmakta zorlandıkları anlarda rahatlıkla karşıdaki kişiye sesli mesaj iletebilecek.

Twitter ’ın sesli mesaj özelliği kullanıcıların daha hızlı iletişime geçmesini sağlıyor

DM’e eklenen sesli mesaj özelliği hakkında bazı açıklamalarda bulunan Twitter, şu ifadeleri kullandı:

“Bu, insanlara ister hareket halinde olsunlar ister yazacak çok fazla şey olsun, kendilerini net ve hızlı bir şekilde ifade etmeleri için daha fazla imkan sağlayacaktır. Hands free yani eller serbest bir deneyim için, bir DM görüşmesinde, hesap sahiplerinin kayda başlamak için yeni ses kaydı simgesine bir kez dokunmaları yeterlidir. Tamamlandığında durdur simgesine dokunarak kaydı göndermeden veya silmeden önce kayıtlarını dinleme seçeneğine sahip olurlar. Alternatif olarak, ses kaydı simgesini basılı tutarak ve konuşmayı bitirdikten hemen sonra göndermek için yukarı kaydırarak da hızlı gönderebilirler. Her kayıt için 140 saniyelik bir sınır vardır. Herkesi, sesli mesajları kullanarak kendileri için önemli olan şeyler hakkında özel sohbetler başlatmaya teşvik etmek istiyoruz. Özelliğimizin Türkiye ve Nijerya’da nasıl kullanıldığını görmeyi ve bu denemeyle ilgili geri bildirimleri almayı dört gözle bekliyoruz.”

İlginizi Çekebilir:

Twitter ’ın İçerik Üreticilerine Maddi Destek Sağlayan ‘Bahşiş Kutusu’ Özelliği Yayınlandı

Twitter, Sohbet Odası Özelliği ‘Spaces’ı Yaygın Kullanıma Açtı: İşte Tüm Özellikleri! 

A72 kamera ve oyun performansı nasıl? Samsung Galaxy A72 detaylı inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz