Okuma Süresi
1 dakika

Sosyal medya analisti Alessandro Paluzzi’ye göre Instagram, yeni beğeni reaksiyonunu test ediyor. İşte, tüm detaylar…

Instagram hakkında sosyal medya hesabında sık sık paylaşım yapan Alessandro Paluzzi, platformun yeni bir beğeni reaksiyonu üzerine çalıştığını duyurdu. Paluzzi’nin yaptığı paylaşımda söz konusu yenilikle ilgili teknik bir detay bulunmasa da nasıl göründüğünü gösteren bir video mevcut. Instagram’ın yeni beğeni reaksiyonunun nasıl görüneceğine hep birlikte göz atalım.

Yenilik ile Beğeni Reaksiyonu Daha Çok Öne Çıkacak

Sosyal medya analisti Alessandro Paluzzi’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşıma göre Instagram, yeni beğeni reaksiyonu üzerinde çalışıyor. Paluzzi’nin yaptığı paylaşımda sosyal medya platformunun beğeni sembolü daha çok ön plana çıkıyor.

Instagram’ın şu andaki beğeni tepkisinde çift tıklamayla ortaya beyaz renkte bir kalp ortaya çıkıyor. Sağ alt köşede bulunan beğeni simgesiyle yapılan tıklamada ise şu anki güncellemeyle herhangi bir tepki ekranda belirmiyor. Yukarıda yer alan Instagram’ın yeni beğeni reaksiyonuna göre ise kırmızı renkteki beğeni simgesi, aşağıdan yukarıya doğru ekranda hareket ediyor.

Beğeni alanındaki yenilik, şu anda sosyal medya analistine göre test ediliyor. Kararlı sürüme ne zaman geleceği ise belli değil. Ancak kısa süre içinde gelmesi muhtemel görünüyor.

Mağazada Sekmesi Kalkıyor

Tüm bunlara ek olarak sosyal medya devi geçtiğimiz günlerde Mağaza sekmesinin kalkacağını belirten bir açıklama da yaptı. Markaların ve küçük girişimlerin platform üzerinden satış yapmasını sağlayan sekme, Adam Mosseri’ye göre daha sade ve kullanışlı bir tasarımla geri dönecek.

Instagram’ın Mağaza uzantısı, Reels ve Hikayeler’in daha baskın gelmesi sonucu ön plana çıkamıyordu. Fakat yeni tasarımla birlikte kullanıcı deneyimi esas alınarak önceye göre daha fazla kullanılması hedefleniyor.

Instagram, kendine yeni özellikler katmak için sürekli güncellenmeye devam ediyor. Bu konuda bugünkü gündemde Sosyal medya analisti Alessandro Paluzzi’nin Twitter hesabından yaptığı paylaşımla iddia ettiği yeni beğeni reaksiyonu vardı. Bu iddianın gerçeklik taşıyıp taşımadığı yakın zamanda belli olacaktır. Bu yenilik hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Sizce platform, bununla dikkat çekebilecek mi?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz