Ana Sayfa Dijital Instagram’da 6 Aylık İçerik Planı Yapılabilecek

Instagram’da 6 Aylık İçerik Planı Yapılabilecek

0
1730

Facebook, Instagram kullanıcıları için gönderi planlama imkanı tanıyan yeni bir özelliğini test etmeye başladı. Şirketin İçerik Stüdyosu aracında denenmeye başlayan bu yeni özellik kullanıcılara 6 aylık süreç zarfında gönderi ve IGTV planı yapmaya yardımcı olacak. 

Bünyesinde aktif 2 milyar kullanıcının barındığı Facebook, çatısı altında bulunan platformlar için de uzun zamandır yenilikler getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda WhatsApp, Instagram ve Facebook’a eklenen özellikler yavaş yavaş kullanıcı hizmetine sunulmaya başlandı. Şirket şimdi ise, Instagram’da içerik üreticilerinin işini kolaylaştıracak yeni bir özellik üzerinde çalışmalarına başladı.

Facebook, Instagram’a ekleyeceği yeni özellik ile kullanıcılarına daha fazla işlevsellik sunacak. Pek çok içerik üreticisinin işine yarayan Facebook İçerik Stüdyosu ile içerik üreticilerine destek veren platform, bu hizmeti bir süredir Instagram için de sunuyordu. İçerik üreticileri ve kullanıcıların paylaşımlarında planlamalar yapmaya olanak tanıyan İçerik Stüdyosu aracı artık popüler fotoğraf ve video paylaşım ağı Instagram’a da eklenecek. Geliştirici ekibin Instagram’a entegre etmek için çalıştığı yeni özellik sayesinde artık Instagram kullanıcıları 6 aylık süreç için paylaşımlarını planlayabilecek.

Instagram ’da gönderi planlama hem IGTV hem de akış için gelecek

Şu an için test edildiği bilinen yeni özelliğin hem gelecek hem de geçmişe yönelik olmak üzere kullanılabileceği aktarılıyor. Yani Instagram kullanıcıları, geçmişte yaptıkları paylaşımlarını detaylı bir şekilde inceleyebilecek hem de ilerleyen süreçlerde neler paylaşabileceğini planlayacak. Geliştirici ekibin yeni özelliği ilk olarak akış ve IGTV içerikleri için sunacağı ancak ilerleyen dönemlerde Hikayeler bölümüne de ekleyeceği ifade ediliyor. 

Facebook İçerik Stüdyosu’nda bulunan planlama özelliği hakkında her iki şirketten de resmi bir açıklama henüz gelmedi. Ancak söz konusu özelliğin özellikle içerik üreticileri için fazlasıyla yardımcı olacağı düşünülüyor. Instagram üzerinden para kazanmaya çalışan pek çok kesimin ilgisini çekeceği düşünülen özellik sayesinde, kullanıcılar yeni stratejiler belirleyip içerik üretimi yapabilecek. Özelliğin ne zaman hizmete açılacağı ise henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir:

Instagram Reels’e Alışveriş Özelliğini Ekledi

Instagram Live Rooms ile Canlı Yayın Kişi Sayısını Dörde Çıkarıyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz