Salı, Haziran 22, 2021
Ana SayfaDijitalInstagram Reels'e Alışveriş Özelliğini Ekledi

Instagram Reels’e Alışveriş Özelliğini Ekledi

Popüler video ve fotoğraf paylaşım platformu Instagram, kısa video düzenleme bölümü Reels ’e alışveriş yapma özelliğini ekledi. Reels’e eklenen Alışveriş özelliği tüm dünyada aktif edildi.

Facebook çatısı altında faaliyetlerine devam eden Instagram, bünyesine sürekli olarak yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Şirket özellikle son dönemlerde platforma eklediği özelliklerle Instagram’da alışveriş yapmayı kolaylaştırmaya çalışıyor. Şirket, bu bağlamda temmuz ayının sonunda kullanıma sunduğu “Shop” özelliğini tüm dünyada hizmete açmıştı.  Instagram’ın ekim ayında ise IGTV ve Reels için alışveriş özelliğini test etmeye başladığı biliniyordu. Instagram, bugün yaptığı bir açıklamayla Reels ‘e alışveriş özelliğini eklediğini duyurdu. Tüm dünya için açılan alışveriş özelliği artık kullanılabilir durumda.

Bünyesine eklediği özelliklerle bir sosyal paylaşım ağından çok artık bir e-ticaret sitesi gibi görünen Instagram’da artık TikTok benzeri kısa videoların düzenlenebildiği Reels kısmından kullanıcılar alışveriş yapabilecek. Kullanıcılar artık Reels videolarının içinde görülen ürünlerle alakalı detaylı bilgilere ulaşabilecek. Beğendiği bir ürünü kaydedebilecek ve hatta dilerse kolay bir şekilde satın alabilecek. 

Reels ‘e eklenen alışveriş özelliği hem sponsorlu hem de sponsorsuz gönderiler için kullanılabilecek. Kullanıcıların daha çok alışveriş yapmasına olanak tanıyan yeni özellik Instagram’da gördüğü bir ürüne kolayca sahip olmak isteyenlerin işine yarayacak gibi görünüyor. 

Pek çok dünya markası Instagram Reels Alışveriş özelliğini kullanmaya başladı

Instagram Reels’e eklenen alışveriş özelliğini MAC Cosmetics, Revolve, Song of Style by Aimee Song, Rare Beauty ve NBA gibi markalar kullanmaya başladı. Bunun yanı sıra Instagram’ın @shop hesabı da For the Ages, Centinelle, Kammok, Expedition Subsahara ve Paper & Clay gibi yeni marka ve küçük işletmelerin alışveriş yapılabilen Reels videolarını paylaştı.

Bünyesine eklediği ve neredeyse kullanıcıları reklama boğan özelliklerle Instagram, artık eskiden bildiğimiz ve arkadaşlarımızla etkileşim kurduğumuz bir mecra olmaktan çoktan çıktı. Şirket gönderilere, IGTV’ye şimdi ise Reels’e eklediği alışveriş özelliğiyle de bunu açık bir şekilde bizlere gösteriyor. Online alışverişin zirveye tırmandığı bu dönemlerde sosyal medya platformu olarak andığımız Instagram’ı sanırım artık Sosyal Alışveriş Platformu olarak anmak durumunda kalacağız.

İlginizi Çekebilir:

Instagram Reels’e Yeni Özellikler Ekledi

Instagram Live Rooms ile Canlı Yayın Kişi Sayısını Dörde Çıkarıyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR