Instagram, platformda yapılan Canlı Yayınlar için yeni özellikleri kullanıcı beğenisine sunmaya devam ediyor. Geçen ay canlı yayın video süresini 1 saatten 4 saate uzatan Instagram, şimdi ise “Canlı Yayınlar”da bulunan katılımcı sayısını Live Rooms özelliğiyle dört kişiye yükseltti. 

Pandemi döneminde sosyal izolasyon sebebiyle görüntülü görüşme ve canlı yayın faaliyetlerine yönelik ilgi artı. Instagram’da bu bağlamda bünyesine yeni özellikler sunarak kullanıcılarını memnun etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Geçen ay canlı yayın video sürelerini 1 saatten 4 saate çıkaran ve canlı yayınların 30 güne kadar yeniden izlenebileceğini duyuran şirket bünyesine şimdi ise Live Rooms isimli bir özellik ekliyor.

Instagram’ın Live Rooms isimli yeni özelliği sayesinde eskiden iki kişiyle sınırlı olan canlı yayın kişi sayısını dört kişiye çıkaracak. İzleyiciler ve kullanıcılar arasındaki bağı geliştirmek için hizmete açılan özelliğin uygulama deneyiminde eğlenceyi artıracağı da söyleniyor.

Instagram Live Rooms özelliği nasıl kullanılır?

Instagram ‘ın canlı yayın kişi sayısını dört kişiye çıkaran Live Rooms ‘su kullanmak içinse aşağıda yer alan işlemlerin gerçekleştirilmesi için şunlar yapılmalı: 

Kullanıcılar bir canlı yayın açtıktan sonra, uygulamaya eklenen canlı yayın odaları/live rooms butonuna tıklamalı. Canlı yayına eklenmek istenen kişilerin kullanıcı adlarını yazmak yayına eklemek için yeterli olacak. Ancak kullanıcılar bu işlemin yanı sıra eskiden de olduğu gibi, canlı yayına katılmak isteyen kişilerin kullanıcı isimlerini de görebilecek. Dileyen kullanıcılar, canlı yayına kişileri bu işlemi kullanarak da ekleyebilir. Kullanıcılar ayrıca, üç davetliyi aynı anda da ekleyebilir.

Instagram Live Rooms özelliğini şimdilik Hindistan ve Endonezya’da kullanıma açtı. Şirketin Instagram canlı yayın sayısını dörde çıkardığı yeni özelliğini çok geçmeden diğer bölgelerde de kullanıcıya sunacağı biliniyor. Bunun dışında Instagram, özelliğin diğer bölgeler için yayın tarihini açıklamamış olsa da küresel anlamda sosyal izolasyonun yeniden artmaya başladığı göz önüne alındığında kısa sürede sunulabileceği söylenebilir.

İlginizi Çekebilir:

Instagram Canlı Yayın Süresi 4 Saate Uzatıldı! 

Instagram Canlı Yayın Açma Hakkında Tüm Detaylar

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz