instagram hikayeler

Instagram’ın her hikaye için farklı gizlilik ayarı yapılabilen bir özellik hakkında çalışmaya başladığı ortaya çıktı.

Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, bünyesine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Çatısı altında bulunduğu Facebook ile kullanıcı deneyimine her zaman önem verdiği ve bu doğrultuda platforma yeni özellikler eklediği belirtilen şirketin, şimdi ise kullanıcıların zaman zaman şikayet ettiği bir özellik için çalışmaya başladığı ortaya çıktı. Instagram Hikayeler ‘de farklı gizlilik ayarlaması yapmaya izin veren özelliğin kullanıcılar tarafından sevileceği düşünülüyor.

Güç geçtikçe sosyal medya alışkanlarımız da değişiyor. Sosyal medya platformları da işte bu doğrultuda adımlar atarak, uygulamaları daha işlevsel ve kullanışlı hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Kullanıcı deneyimine ve geri bildirimine önem verdiği bilinen Instagram da hem kullanıcı yeni kullanıcı kazanmak hem de mevcut kullanıcılarını memnun etmek adına platforma sürekli yeni özellikler ekliyor. Instagram’ın Hikayeler gizlilik ayarlarına da bu noktada bir yenilik eklenecek.

Jane Manchun Wong’un tespit ettiği bu özellik Wong’un Twitter hesabından paylaşıldı. Bir sosyal medya uygulama araştırmacısı olan Wong, paylaştığı ekran görüntüsünde Instagram ’ın Hikayeler kısmının altında bulunan arama çubuğunu gösterdi. Kullanıcıların hikayeyi gizlemek istedikleri kişileri seçmeye izin olan arama çubuğu, kullanıcıları sevindireceğe benziyor. 

instagram hikayelerInstagram Hikayeler bölümünde kullanıcılar şu anda da hangi insanların hikayelerini görmesini istemediği kişileri seçebiliyor. Ancak hikayenizi görmek istemeyen kullanıcıları seçtiğinizde, seçilen kişiler hiçbir hikayenizi göremiyor. Instagram’a eklenecek yeni özellik sayesinde ise kullanıcılar her hikayeleri için ayrı bir gizlilik ayarı yapabilecek. 

Tarih belli değil

Instagram ayrıca kullanıcıların siber zorbalığa maruz kalmamaları için, istenmeyen içeriğe sahip ve rahatsız edici hesapların yorum kısmından hemen engellenmesine veya kısıtlanmasına izin verecek yeni bir güncelleme için de test aşamasında olduğu biliniyor. Şirket, bu şekilde platformda yaşanan siber zorbalıkların önüne geçerek kullanıcılarını korumaya çalışıyor. 

Sosyal medya uygulama araştırmacısı Wong’un paylaştığı Instagram’a eklenmesi gereken yeni özellik hakkında Instagram tarafından herhangi bir açıklama veya tarih gelmedi. Ancak Instagram’ın kısa süre içerisinde yeni bir güncelleme sunacağı biliniyor.

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

KENDİNİ KARANTİNAYA ALAN ADAM – DigiToll #EVDEKAL

Türkiye ve Dünyada Koronavirüs Salgını Son Durum