dunyada ve türkiye'de koronavirüs son durum
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve yayıldığı ülkelerde hayatı felç etme noktasına getiren koronavirüs, dünya çapında 14 bin 500’den fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Şu ana kadar 190 ülkeye sıçradığı bilinen virüs, 340 binden fazla kişide tespit edildi. İtalya, Yunanistan, İspanya gibi birçok ülkenin ‘’sokağa çıkma yasağı’’ ilan ettiği coronavirüs salgını her geçen gün yayılmaya ve can almaya devam ediyor. 

Türkiye’de vaka ve ölüm sayıları artıyor

Ülkemizde ilk vakasının 11 Mart’ta tespit edildiği koronavirüs salgını sebebiyle, ülkemizde de bazı tedbirler alınmaya çalışılıyor. İçişleri Bakanlığı’nın dün yapmış olduğu açıklama ile 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın sokağa çıkması yasaklanmıştı. Bu akşam saat 22.20’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter’dan yaptığı koronavirüs son durum açıklamasında ise; Türkiye’de bin 236 kişide coronavirüsünün tespit edildiği ve virüs sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısının 30’a yükseldiği belirtildi.

Coronavirüs Türkiye’de ne durumdaKaybettiğimiz tüm hastaların yaşlı olduğunu vurgulayan Bakan Koca, özellikle yaşlı vatandaşlarımızı dikkat etmeleri konusunda uyardı. 

Dünya Sağlık Örgütü’nden aşı açıklaması

dsö aşı açıklamasıKoronavirüs salgınında can kaybı yaşanmaya devam ederken DSÖ’nün üst düzey yöneticisi Mike Ryan, koronavirüs aşısı için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini ve aşının en az bir yıla bulunacağını söyledi. 

En fazla can kaybı İtalya’da

italya koronavirüsKoronavirüs salgını sebebiyle yaşanan en fazla can kaybı İtalya’da gerçekleşti. Sokağa çıkma yasağının geçen hafta ilan edildiği İtalya’da coronavirüs yüzünden ölenlerin sayısı 5 bin 476’ya, vaka sayısı ise 59 bin 138’e yükseldi. Açıklanan son verilerden sonra İtalya virüsün ilk tespit edildiği Çin’i geçerek, salgın sebebiyle en fazla can kaybının yaşandığı ülke oldu. 

Yunanistan koronavirüs sebebiyle sokağa çıkma yasağı ilan etti

yunanistan sokağa çıkma yasağıYunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, yarın sabah 06.00’dan itibaren zorunlu olarak evden çıkma durumu hariç, ülkede sokağa çıkma yasağının başlayacağını açıkladı. Komşumuz Yunanistan’da şu ana kadar 624 kişide koronavirüs tespit edildi, 15 kişi ise salgın nedeniyle hayatını kaybetti.

ABD’de de 400 kişi koronavirüs yüzünden öldü

abd koronavirüs son durumKoronavirüs salgını ABD’de de her geçen gün yayılmaya devam ediyor. Açıklanan son rakamlara göre ülkede koronavirüsün tespit edildiği kişi sayısı 38 bin 757’ye, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 400’e yükseldi. Virüsün en fazla tespit edildiği eyaletin ise New York olduğu belirtildi. Buna göre, New York’ta 12 bin 312 kişide virüs tespit edildi. ABD, tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs salgınında vaka sayısı bakımından Çin, İtalya, İspanya’nın ardından 4. sırada yer alıyor. 

İspanya’da toplam can kaybı 1.756

ispanya koronavirüsAçıklanan verilere göre son 24 saatte İspanya’da covid-19 salgını nedeniyle 394 kişi hayatını kaybetti. 394 kişinin eklenmesiyle birlikte toplam sayı bin 756’ya yükselmiş oldu. İspanya’nın başkenti Madrid’de IFEMA fuar alanına 5 bin 500 yataklı geçici hastane kuruldu. Bazı büyük oteller hastaneye dönüştürüldü. Ambulansların yetersiz kaldığı ülkede belediye otobüsleri coronavirüs hastalarını taşımaya başladı. 

İran’da vaka sayısı 21 binden fazla

iran koronavirüs vaka sayısıİran’da açıklanan koronavirüs son durum neticesinde koronavirüs salgını sebebiyle bin 28 kişi hayatını kaybetti. Açıklanan vaka sayısı 21 bin 638. Hastanelerin yetersiz kaldığı İran’da fuar alanları ve spor salonları geçici olarak hastaneye dönüştürülmeye başlandı. 

Fransa’da koronavirüs can almaya devam ediyor 

fransa koronavirüs son durumFransa’da açıklanan son verilere göre 112 kişinin daha koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından koronavirüs kaynaklı ölümlerin 674’e yükseldiği belirtildi. Virüsün tespit edildiği kişi sayısı ise 16 bin 18 olarak açıklandı.

İngiltere’de de can kaybı artmaya devam ediyor

ingiltere koronavirüs son durumAçıklanan verilere göre son 24 saatte 53 kişi daha hayatını kaybetti. İngiltere’de koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 233’e yükselmiş oldu.

Almanya’da vaka sayısı artmaya devam ediyor

almanya koronavirüs son durumElde edilen koronavirüs son durum verilerine göre Almanya’da 2 bin 442 kişide daha covid-19 tespit edildi. Ülkede, koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 93‘e yükseldi.

KENDİNİ KARANTİNAYA ALAN ADAM – DigiToll #EVDEKAL

ÜNLÜLERİN KORONAVİRÜSTEN KORUYOR DİYE “GIDA TAKVİYESİ” REKLAMI YAPMASI

Türkiye’de koronavirüs sebebiyle can kaybı 30’a ulaştı!