Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Dünyanın en yaygın sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, her geçen gün yeni özelliklerle kullanıcılara hizmet vermeye devam ediyor. Oldukça yoğun bir kullanıcı kitlesine sahip olan Instagram, bu yeniliklerle kullanıcıların Instagram deneyimini her geçen gün biraz daha artırıyor.
Meta şirketler grubunun üyelerinden birisi olan Instagram, son olarak yeni bir özellikle daha gündemde. Bu özellik kapsamında Instagram, ortak ilgi alanlarına sahip olan insanları bu mecrada bir araya getirecek. Böylelikle ortak ilgi alanları olan insanların birlikte yeni içerikler keşfetmesini sağlayacak özelliklerin gelmesi bekleniyor. İşte detaylar!

Kullanıcıların Etkileşiminin Artması Bekleniyor

Dünyanın en popüler sosyal medya hesaplarından birisi olan Instagram, son zamanlarda yeni bir özelliği daha gündemine almış durumda. Buna göre, getirilecek olan özellik yeni bir içerik akışı ile kullanılabilecek ve her iki kullanıcının da takip ettiği ya da iletişime girdiği hesaplardan gönderileri olabilecek. Daha çok mobil uygulamalar hakkında yaptığı paylaşımlarıyla tanınmış olan Alessandro Paluzzi tarafından fark edilen bu yeni özellik, keşfetmeye dair bir yeniliğe imza atıyor. Meta şirketler çatısı altında oluşan ve faaliyet gösteren Instagram, söz konusu bu yeni özellik ile kullanıcıların birbirleriyle olan etkileşimini artırmayı hedefliyor.

Artık Arkadaşlarınızla Birlikte Keşfedeceksiniz

Alessandro Paluzzi tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsüne göre Instagram’ın yeni özelliği ile arkadaşlarınızla beraber ortak içerikler keşfedebileceksiniz. Bu ortak içerikler ise her iki tarafın da takip ettiği hesaplardan ya da etkileşime girdiği içeriklerden oluşacak. Ayrıca, özellik davet yoluyla kullanılabildiği gibi ortak ilgi alanınıza giren profillerden gönderileri paylaşmanıza da izin veriyor. Bu sayede ise insanların ortak ilgi alanları üzerinden başka kullanıcılarla etkileşim kurmaları amaçlanıyor. Diğer yandan yeni özellik ile birlikte arkadaşlarınız da size önerilen içeriklere benzer gönderileri görebiliyor. Bu arada Instagram, bu yeni özelliğin bir ayara tabi olduğunu ve bu ayarın da herhangi bir zamanda değiştirilebileceğini açıklamasına ekliyor. Yani bunu yalnızca talep eden kullanıcılar kullanabilecek. ancak Instagram’ın ortak içerik keşfetme özelliğinin henüz ne zaman çıkış yapacağı konusunda şu anda net bir bilgi yok.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz