Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Yenilikçi ürünler konusunda ardı ardına yeni patentler alan Apple, son olarak bir patent başvurusunda daha bulundu. Bu patent Apple’ın AirPods modellerine dokunmatik ekran getirebileceğini gösteriyor. Yapılan başvuruda ekran üzerinden hem medya kontrolü hem de hava durumu gibi birçok bilgi ve işlev yerine getirilebilecek.
İlk kez 2016 yılında tanıtılan Apple’ın AirPods kulaklıkları, kısa bir süre içerisinde birçok kullanıcının beğendiği bir ürün oldu. Hatta piyasaya sürülmesinin ardından kısa süre içerisinde yeni birçok özellikle donatılarak her yıl daha da iyileşti. Fakat bilindiği gibi, eğer bir AirPods modeli kullanmak istiyorsanız yakınınızda mutlaka bir iPhone’un olması gerekiyordu. Fakat yapılan bu son patent başvurusunun bu durumu değiştireceği düşünülüyor. İşte detaylar!

AirPods Modellerine Dokunmatik Ekranlar Gelebilir

ABD Ticari Marka ve Patent Ofisi tarafından yeni yayınlanan patente göre AirPods’ta önemli değişimler meydana gelebilir. Bu değişimlerden birisi de cihazın ön kısmına Apple Watch’takine benzeyen bir dokunmatik ekran yerleştirilmesi. Ayrıca cihaz üzerinden medya kontrolü yapılabilir, harita, hava durumu ve bildirimler gibi temel işlevleri de yerine getirebilir hale gelecek. Bu da, AirPods modellerinin sürekli iPhone’lara bağlı olmak zorunda olmayan, hatta bağımsız bir ürün olabileceğini gösteriyor.

iPod’a Dönüştürebilir

Merkezi Cupertino’da bulunan Amerikalı bir çok uluslu şirket olan Apple, tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan bir şirket. Amerika’nın teknoloji devleri arasında sayılan şirket, birbirine bağlı bir ekosisteme sahip olan ürünleri ile bir Apple kullanıcı kitlesine de sahip. Son zamanlarda aldığı patentlerle sık sık gündeme gelen Apple, yeni bir patentle daha gündemde. Geçtiğimiz yıl 20 yılın ardından iPod üretimine son verdi ve müziğin artık iPhone, HomePod ve AirPods gibi diğer ürünlerinden sürdürüyor. Ancak son olarak Apple’ın AirPods’a bu tarz bir özellik eklemesiyle kulaklığı modern zamanların iPod’una dönüştürmenin bir yolunu bulduğu da düşünülebilir. Fakat tabi tüm bunlar birer iddia ve tahminden ibaret diyebiliriz. Çünkü henüz cihazlara böyle bir özelliğin gelip gelmeyeceği konusunda kesin bir dille konuşmak mümkün değil. Zira Apple daha önce de birçok patenti aldı ancak üretime gitmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz