Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Dünyanın en yaygın kullanılan arama motorlarından birisi olan Google, bünyesinde barındırdığı birçok uygulama ile kullanıcılara yardımcı olmaya devam ediyor. Hali hazırda bulunan Flights özelliği ile uçak bileti almak isteyen kullanıcıların en ucuz uçak biletine ulaşmalarını sağlayan Google, bu özellik üzerinde yeni çalışmalar yapıyor. Daha uygun bir bütçe ile seyahat planlaması yapabilmenizi sağlayacak olan bu özellik kapsamındaki uygulama fiyat garantisi veriyor.
Google Flights özelliğini kullanan birçok kişi, satışta olan en uygun fiyatlı uçak biletine en kolay şekilde ulaşabiliyor. Şimdi ise Google Flights özelliğini genişleterek uçak biletleri için en düşük fiyat garantisi programını başlatıyor. Bu özellik sayesinde almış olduğunuz uçak biletinin fiyatı siz aldıktan sonra düşecek olursa aradaki fark size iade edilecek. Ancak bu uygulama şu an için bütün ülkelerde geçerli olmayacak. İşte detaylar!

En Ucuz Fiyat Garantisi

Tam 12 yıldır kullanıcılara hizmet veren Google Flights uygulaması, bugüne kadar birçok kişinin uygun fiyatlı bilet almasına yardımcı olan bir özellik. Şimdi ise Google, uçak bileti alacak olan kullanıcılar için bir fiyat garantisi programı başlattığını açıkladı. 2011 yılından itibaren kullanılan ve uçak biletlerine odaklanan Google Flights’a yeni gelen özellik, biletlere ilişkin bir fiyat garantisi getiriyor. Ancak bu hizmet şu anda yalnızca ABD’de kullanıma sunuluyor. Diğer yandan henüz test aşamasında olan fiyat garantili uçak bileti özelliği şu an için yalnızca bazı uçuşlar için geçerli durumda.

Farkını Alabileceksiniz

Google’ın, Flights servisi üzerinden yapmış olduğu bu yenileme, uçuşlara dair alınan biletlerde bir fiyat düşüşü olursa aradaki farkın kullanıcıya iade edilmesini gerektiriyor. Bu arada hangi uçuşların uygulama kapsamında fiyat garantisine sahip olduğunu anlamak da son derece basit. Servise girildiğinde programa dahil olan uçuşların üzerinde bulunan dolar işaretine tıklandığında uçuşun fiyat garantisi kapsamında olduğu görülebiliyor. Eğer kullanıcının almış olduğu biletin fiyatı düşecek olursa program kapsamında aradaki fiyat farkı müşteriye iade ediliyor. Yapılacak olan iade ise 48 saat içerisinde gerçekleşecek. Diğer yandan kullanıcı yıl boyunca en çok 500 dolar fiyat farkı ödemesini geri alabiliyor. Aynı şekilde oluşan fiyat farkı 5 doların altındaysa, bu durumda da kullanıcıya bir ödeme yapılmıyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz