Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

ChatGPT Pro’nun ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını sizde merak ediyor musunuz? Ünlü sohbet botunun paralı sürümü olan ChatGPT Pro hakkında birçok detayı sizler için yanıtladık.

İnternetin çok konuşulan sohbet botu ChatGPT, çok daha yeni bir sürümle çıkış yapmaya hazırlanıyor. Sohbet botunun geliştiricisi OpenAI, profesyonel kullanıcılara hitap edeceğini söylediği çok daha güçlü ChatGPT Pro için bekleme listesini açtı. Peki paralı ChatGPT Pro nedir ve nasıl kaydolabilirsiniz?

ChatGPT Pro’nun Özellikleri

OpenAI, ChatGPT Professional adlı hizmet ile sohbet botunun ücretli bir sürümünü sunmayı planladığını duyurdu. Şu anda pilot aşamasında olan profesyonel sürüm, her zaman kullanımda olacak. Şu an var olan sohbet botu, yoğun olduğu saatlerde kullanıcıları beklemeye alabiliyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre ayrıca klasik ChatGPT’den daha hızlı yanıtlar verecek. Aynı zamanda ihtiyaç duyduğunuz kadar mesaj sağlayacak. Bu mesaj sayısı, klasik bota göre iki kat daha fazla olacak.

ChatGPT Pro Ne kadar Olacak?

İnternete sızdırılan iddialara göre ChatGPT Pro fiyatı aylık 42 dolar civarında. Fakat firmanın bu fiyatlandırmayı resmi olarak paylaşmadığını belirtelim.

ChatGPT her ne kadar interneti alt üst etmiş olsa da, bazı kullanıcıların eleştirilerine maruz kaldı. Özellikle paralı sürüm sonrasında sosyal medya kullanıcıları ikiye bölünmüş durumda. Bazı kişiler daha uygun maliyetli olabilecek alternatif yapay zekâ botlarına geçebileceğini belirtti.

  • Her zaman kullanılabilir
  • ChatGPT’den hızlı yanıtlar
  • İhtiyaç duyduğunuz kadar mesaj

ChatGPT Pro Ne Zaman Çıkacak?

OpenAI, ChatGPT Professional çıkış tarihi için henüz net bir açıklamada bulunmadı. Ancak bu durumda botun paralı sürümüyle ilgilenen kullanıcılar, paralı sohbet botuyla ilgili daha fazla bilgi almak için bekleme listesine kaydolabilir.

Popüler sohbet botuna karşı Google’ın harekete geçtiğini unutmamak lazım. Alphabet’in yapay zeka firması DeepMind, Sparrow isimli yapay zekâ sohbet botunu sundu. 2023’te özel bir beta sürecini başlatacaklarını söyleyen DeepMind, Sparrow’un hem yararlı hem güvenli olacağının belirtti.

ChatGPT’nin ücretli versiyonu olmaya hazırlanan Pro sürümü hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Son zamanlarda gündemden düşmeyen yapay zekâ botu ile ilgili gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz