Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Snapchat’in bir süredir üzerinde çalıştığı üç boyutlu çizim özelliği, iOS kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Özellik, hazır veya el ile çizilebilen üç boyutlu görüntülerin Snap’lere eklenmesini sağlıyor.

Snapchat, uygulamanın daha etkileyici olabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Şirketin uygulamayla ilgili yaptığı çalışmalar meyvelerini vermeye başladı, uygulamanın günlük kullanıcı sayısı, açıklanan son veriler doğrultusunda 210 milyona ulaşmış durumda. Geliştiriciler de, uygulamanın yeni özelliklerinin geliştirilmesine hız vermiş durumdalar.

Snapchat yetkililerin üzerinde çalıştığı yeni özelliklerden bir tanesi de 3 boyutlu çizimlerle ilgili. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, üç boyutlu hazır nesneleri kullanarak veya kendi çizimlerini yaparak görüntü oluşturabiliyor. Geçtiğimiz dönemlerde duyurulan bu özellik bugün itibarıyla iOS platformu için kullanıcıların hizmetine sunulmuş oldu.

Snapchat’in yeni özelliği, Samsung’un Galaxy Note 10 serisi ile birlikte sunduğu “AR Doodle” özelliğine benziyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, fotoğraf veya videolarına 3 boyutlu çizimler ekleyebiliyor. Hatta arka kamera da devreye giriyor ve görüntülerin çizilebilmesi kolaylaştırılıyor.

Aslında bu özellik, özellikle de “S Pen” destekli Samsung telefonlarda çok daha iyi bir şekilde çalışabilir, çünkü S Pen’in tüketicilere sunduğu hassasiyet, parmak ile çizim yapmaya göre çok daha yüksek ve bu da, kaliteli çizimlerin oluşturulabilmesine imkan sağlıyor. Ancak Snapchat yetkilileri, Android ekosisteminin bu özelliği birkaç ay sonra alacağını açıkladı.