En çok kullanılan sosyal medya uygulaması Instagram, son güncellemeden sonra kullanıcıları pek de memnun etmeyecek gibi görünüyor. İşte detaylar!

Sosyal medya uygulamaları, tüm zamanların en çok yüklenen ve kullanılan aplikasyonları arasında yer alıyor. Hemen hemen herkesin kullandığı bu uygulamalar hem benzer hem de farklı özellikleriyle bazen eş kitlelere bazense tamamen farklı kitlelere hitap ediyor. Tüm sosyal medya uygulamaları arasında özellikle Facebook, Instagram ve TikTok en üst sıralarda yer alırken, bayrağı Instagram taşıyor.

Tüm uygulamalar gibi sosyal medya aplikasyonları da zaman zaman güncel versiyonlarıyla gündeme geliyor. Belli aralıklarla sunulan bu güncellemeler birtakım yamaları ve iyileştirmeleri içeriyor. Zaman zaman da hem kullanıcılara kolaylık sağlamak hem de aplikasyonu daha cazip hale getirmek için arayüz değişimleri gerçekleştiriliyor. Önümüzdeki günlerde Instagram’ın da yepyeni bir arayüz ile kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor. Hatta bazı kullanıcılar bu arayüzden yararlanmaya başlayıp yorumlarını bile paylaşıyor. Peki Instagram’ın son güncellemesi hangi özellikleri beraberinde getiriyor?

Instagram’ın Son Güncellemesi Kullanıcıları Memnun Etmeyecek Gibi Görünüyor!

Instagram’ın son güncellemesiyle birlikte bir takım yeni özellikler gündeme geliyor. Kullanıcılara göre, yeni özellikleriyle Instagram, TikTok benzeri bir kullanıcı deneyimi sunmaya yaklaşıyor.

Detaylı incelemek gerekirse, Instagram’ın son versiyonu, kullanıcıları içeriklerle daha çok etkileşime sokmayı amaçlıyor. Daha önce sonsuz kaydırma özelliği ile çok sayıda hikayeyi bir solukta geçebiliyorken, yeni versiyonda post by post ilerleme ile kullanıcıların her paylaşımla mutlaka etkileşime girmeleri sağlanıyor.

Ses Özelliği Kullanıcıları Zaman Zaman Zor Durumda Bırakabilir!

Instagram’ın son güncellemesi, ne yazık ki reels seslerini tercihe bağlı olarak açıp kapatmaya imkan tanımıyor. Bu durum da özellikle kalabalık alanlarda kullanıcıları zora sokabiliyor. 2’den başlayarak her 4 uygulamada bir karşımıza çıkan reklamların sesleri, bizleri birçok ortamda rahatsız edecek gibi görünüyor.

Tüm bu yenilikler, Instagram’ın kendisinden daha çok tercih edilmeye başlayan TikTok’a benzeme çabası gibi görünüyor. Son derece anlaşılabilir olmasına rağmen bu durum, Instagram kullanıcılarının sevdiği kullanıcı deneyimini derinden zedeleyecek gibi görünüyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz