Bugün sizlerle iPhone XR’a göre daha güçlü kamera özellikleri sunan iPhone 11’in detaylı incelemesini gerçekleştiriyoruz. Peki iPhone 11 cidden satın almaya değer bir telefon mu gelin hep birlikte görelim.

iPhone 11 aslında iPhone XR’ın halefi ve Apple’ın 2019 serisinde iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’e göre fiyat anlamında en ucuz olan modeli. Elbette, Pro modellerinde ekstra zoom lensler, biraz daha iyi pil ömrü ve daha hoş ekranlar var… Ancak çoğu insan bunların hepsine ihtiyaç duymuyor.

Apple, iPhone 11’de XR’ı almış, tasarımı neredeyse hiç değiştirmemiş ama iç kısımları yenilemiş. Bu ara da telefonun arkasında artık iki kamera var. Pro modelinde de bulacağınız A13 yonga seti de cihaza güç veriyor.

En şaşırtıcı görünen şey ise iPhone 11’in, geçtiğimiz sene çıkan modelere oranla daha ucuza satışa çıkması. O yüzden uzun süredir bir iPhone satın almak için bekleyenlere şunu diyebilirim; iPhone 11 hem uygun bir model hem de yeni bir telefon almak isteyenler için artık zamanı geldi.

Fiyat konusuna gelirsek iPhone 11’in 64 GB’lık modeli 7300 TL, 256GB’lık olanı ise 8600 TL. Türkiye piyasası için konuşacak olursam, bu fiyat bandına yani 7-8 bin TL’ye kadar çıkabiliyorsunuz bence ilk bakacağınız telefon iPhone 11 olmalı.

ARTILARI

İyi fiyat
Güçlü işlemci
Mükemmel kamera sistemi
Gün boyu pil ömrü
Muhteşem renk seçenekleri

EKSİLERİ

2x optik zoom yok
Ekran çözünürlüğü iPhone XR’a göre artabilirdi
Hızlı şarj adaptörü kutuya dahil değil
Kalın ekran çerçeveleri