Atiye İkinci Sezon Fragmanı

Netflix, ‘Atiye’ isimli Türkiye orijinal dizisi için ikinci sezon fragmanı yayınladı. Aktarılan detaylara göre Atiye, 10 Eylül tarihinde ikinci sezonu ile ekranlara dönüş yapacak.  

Netflix Türkiye’nin “Hakan: Muhafız”dan sonraki ikinci orijinal yapımı ‘Atiye’ için ikinci sezon fragmanı yayınlandı. Dijital yayın devi, dizinin 10 Eylül tarihinde yeni sezonu ile ekranlara dönüş yapacağına işaret etti. Bununla birlikte; ‘Atiye’nin, final sezonu da olan üçüncü sezon çekimlerinin hala devam ettiğinin altı çizildi. Paylaşılan fragman videosunda ise dizinin baş karakteri Atiye’nin paralel bir evrende yaşadıklarından bazı kesitler yer aldı. Ayrıca, dizinin ana konusu açısından oldukça önemli bir yere sahip olan Göbeklitepe’nin de bu alternatif evrende yer almadığı görüldü. 

Beren Saat tarafından canlandırılan ana karakter, ilk sezonu halihazırda belirsiz bir paralel evrende kapatmıştı. Atiye’nin farklı bir kimliğe sahip ve kendisini tanımayan kız kardeşi, izleyicileri şaşkınlığa uğratmıştı. Dizinin ikinci sezona büyük bir kanca atarak ilk sezonu tamamlaması da yeni sezon fragmanının, dizi tutkunları tarafından merakla beklenmesine yol açmıştı. 

Atiye Dizisi Konusu

Atiye Konusu

Şengül Boybaş’ın ‘Dünyanın Uyanışı’ kitabından ilham alınarak hazırlanan Atiye dizisinin  ana konusu, ressam Atiye’nin fantastik ve mistik hikayesi etrafında gelişiyor. Dizide ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat süren Atiye’nin hayatı, dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle tamamen değişiyor. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfediyor. Atiye ise ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar veriyor. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar; onun geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulamasına neden oluyor.  

Senaryosu Jason George, Nuran Evren Şit ve Fatih Ünal tarafından kaleme alınan Atiye’nin yönetmen koltuğunda ise Ozan Açıktan, Gönenç Uyanık ve Ali Taner Baltacı oturuyor. Ayrıca; Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak KöklükayaCivan Canova, Tim Seyfi, Meral Çetinkaya, Hazal Türesan ve Cezmi Baskın, dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Atiye Netflix Türkiye’nin en popüler dizisi oldu

Netflix’in ikinci Türk dizisi Atiye sosyal medyada olumlu eleştiriler aldı

Netflix Türkiye’nin ikinci orijinal Türk dizisi Atiye yayınlandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz