Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Apple ’ın iPhone 13 serisini tanıtacağı yeni etkinliği 14 Eylül TSİ 20.00’de düzenlenecek. ‘California Streaming’ olarak isimlendirilen lansman Apple Park’tan yayınlanan sanal bir etkinlik olacak. 

Apple, genellikle sonbahar etkinliklerinde yeni iPhone serisini tanıtıyor. Şirketin bu sene görücüye çıkaracağı iPhone serisinin, iPhone 13 olarak adlandırılması bekleniyor. Yeni telefon serisi, görünüşe göre iPhone 12 ile aynı boyutlarda gelecek.  Ancak bazı modellerde yüksek yenileme hızına sahip ekranlar olabilir ve sonunda birçok Android telefonda bulunan teknolojiyi sunabilir. Yeni telefonların ayrıca daha küçük ekran çentikleri ve geliştirilmiş kameralara sahip olması bekleniyor.

Apple California Streaming 

Apple’ın paylaşmış olduğu lansman tanıtım afişine bakıldığında; kararan gökyüzü, gelişmiş gece modu fotoğrafçılığı göreceğimizi düşündürüyor. Apple’ın etkinlik davetinden belirli ipuçlarını çıkarmak zor. Ama belki de parlayan Apple logosu, iPhone için her zaman açık olan bir kilit ekranına işaret ediyor.

Apple’ın dünya çapındaki pazarlamadan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Greg Joswiak’ın  videosunu biraz daha analiz etmekte fayda var. Videoya bakıldığında, bir AR Apple logosunun içine giriyor ve aynı ufku görebiliyorsunuz. Bu, yeni iPhone’un, Google’ın bazı Pixel telefonlarda sunduğu gibi bir astrofotografi moduna sahip olabileceğini veya Apple’ın iPhone’lar için uydu bağlantısı özelliklerini getireceğini gösterebilir.

Apple beklendiği gibi etkinlikte bir sonraki iPhone’u tanıtırsa, şirketin iOS 15 için de bir çıkış tarihi paylaşacağı düşünülüyor. En büyük özelliklerinden biri olan SharePlay’in, yazılımın ilk genel sürümüne dahil edilmeyeceğini hali hazırda biliyoruz.

iPhone 13 ile birlikte tanıtılması beklenen ürünler

Apple’ın etkinlikte yer alabilecek başka projeleri de var. Detaylara göre Apple, yeni Apple Watch 7 serisini de tanıtabilir. Yeni saat serisinin düz kenarlar ve daha büyük ekranlarla (41mm ve 45mm) gelmesi bekleniyor. 

Apple’ın bir sonraki giriş seviyesi AirPods ‘ları AirPods Pro’dan ipuçları alan yeni bir tasarıma sahip olabilir. Şirketin özel tasarım çipleri ve bir SD kart yuvası ile donatılmış yeni 14 inç ve 16 inç MacBook Pro‘ların da yolda olduğu söyleniyor.

Etkinlik, Apple için zorlu birkaç haftanın ardından geldi. Şirket, gizlilik ve güvenlik uzmanlarından gelen yoğun eleştirilerin ardından tartışmalı çocuk koruma özelliklerini erteledi. Apple, geliştiricilerin endişeleri sebebiyle bir dizi App Store politikası değişikliğini de duyurdu. Birkaç ülkede önerilen mevzuat, Apple’ın çalışma biçimini köklü bir değişikliğe  sürükleyebilir. 

İlginizi Çekebilir:

Apple, Tartışmalı ‘Çocuk İstismarı’ Araçlarından Vazgeçti

Apple, iPhone 13 Serisine Güç Butonuna Entegre Touch ID Ekleyecek

iPhone 12 Detaylı İnceleme | Kamera ve Oyun Performansı Nasıl?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz