Xiaomi Akıllı Telefon Üretimi
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

OppoTecnoSamsungVivo ve TCL’den sonra, Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi de Türkiye’de akıllı telefon üretimi yapmaya başlayacağını duyurdu. Üretimin, İstanbul’un Avcılar ilçesindeki tesislerde yapılacağı ifade edildi. Söz konusu fabrikada, ilk aşamada yalnızca ‘Xiaomi’ ve ‘Redmi’ imzalı akıllı telefonların üretileceğinin de altı çizildi.  

Kısa bir süre önce OppoTecnoSamsung ve TCL, Türkiye’de üretime başlayacağını duyurdu. Oppo’nun 50 milyon dolarlık bir yatırımla Tuzla’da, Vivo’nun 20 milyon dolarlık bir yatırımla Anadolu Yakası’nda, Samsung’un ‘Sunny’ ile Esenyurt’taTCL’in ‘Arçelik’ ile Çerkezköy’de, Tecno’nun ise 25 milyon dolarlık bir yatırımla Pendik’te üretim yapacağı ifade edilmişti. Aktarılan son gelişmelere göre; Türkiye’de yatırım kararı alan teknoloji devleri arasına, Xiaomi de katıldı. Çin merkezli teknoloji devi Xiaomi, Türkiye’de akıllı telefon üretimi yapmaya başlayacağını açıkladı. 

Üretimin, İstanbul’un Avcılar ilçesindeki tesislerde yapılacağı belirtildi. Söz konusu fabrikada, ilk aşamada yalnızca ‘Xiaomi’ ve ‘Redmi’ imzalı akıllı telefonların üretileceğinin de altı çizildi. Şirket, üretilecek modellere ilişkin detaylı bir bilgi paylaşımında ise henüz bulunmadı. İlk etapta markanın orta segment cihazlarının, Türkiye’de üretilmeye başlanacağı ve yerel bazda yapılacak üretimin, Xiaomi akıllı telefonlarda fiyat düşüşüne sebep olabileceği tahmin edildi. Fabrikanın ayrıca, yılın ilk çeyreği sona ermeden Mart ayı içerisinde üretime başlayacağı dile getirildi. 

Xiaomi Türkiye fabrikası, 2 bin kişiye iş imkanı sağlayacak 

Xiaomi Türkiye Fabrikası

Diğer yandan; kısa bir süre içerisinde açılacak olan Xiaomi Türkiye fabrikası, Avcılar ilçesindeki ‘Ambarlı Limanı’na yakın bir alana konuşlanacak. Üretim tesisi, 14 bin metrekarelik kapalı bir alana kurulacak. Şirketin yeni cep telefonu fabrikasında, hem işçi hem de üst düzey statüde toplamda 2 bin kişi istihdam edilecek.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Tecno, 25 Milyon Dolarlık Bir Yatırım ile Türkiye’de Akıllı Telefon Üretimi Yapmaya Başlayacak! 

OPPO ve Samsung Türkiye’de Üretime Başlıyor

Oppo fabrikası görüntülendi. Üretim şubatta başlıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz