iphone-13-renk-teknosafari

iPhone 13 serisi, ön sipariş sayısı olarak iPhone 12 serisini de geçerek rekora gidiyor. Yükselişin ana sebeplerinden birisi olan Huawei’nin Çin pazarında düşüşü görülüyor.

Apple, geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği etkinlik ile yeni iPhone serisini resmi olarak tanıttı. iPhone 13 serisi, önceki seriye göre pek yenilik içermemesi ile ağır eleştirilere maruz kaldı. Ancak görünüşe göre satışlar bu durumdan etkilenmemiş. iPhone 13 ön sipariş sayısı rekora doğru gidiyor.

Paylaşılan bilgilere göre iPhone 13 serisi, bir önceki seriye kıyasla çok daha yüksek sipariş sayısına erişti. Üstelik bu sayı daha da artacak gibi gözüküyor. Çin merkezli JD.com mağazası, tek başına 3 milyondan fazla ön sipariş aldığını paylaştı. iPhone 12 serisi ise aynı dönemde 1.5 milyon sipariş almıştı.

iPhone 13 serisinin yoğun sipariş almasının sebeplerinden birisi Çin pazarı olarak görülüyor. Zira Huawei’nin Çin pazarındaki gücü son zamanlarda oldukça düşüş gösterdi diyebiliriz.

iphone-13-serisi-cin-teknosafari

Ayrıca Çin pazarında iPhone 13 serisi, iPhone 12 serisine kıyasla daha ucuz olarak siparişe açıldı. Tüm cihazlar seri olarak, önceki modeline kıyasla 40-120 dolar daha ucuz fiyat etiketine sahip.

Apple, Çin pazarındaki yetkinliğini artırmaya devam ediyor. Her ne kadar Çin’deki akıllı telefon pazarı düşüş gösterse de, Apple’ın pazardaki değeri, şirketin kar oranını artırıyor. 2021’in ikinci çeyreğinde Apple, Çin’in en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisi oldu. İlk üçte ise Oppo, Vivo ve Xiaomi isimleri yer alıyordu.

İlginizi Çekebilir:

iPhone 13 Serisi Türkiye Fiyatı ve Özellikleri Paylaşıldı

Apple Etkinliği ile Paylaşılan Her Şey

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz